Cholesterol to lipid, który występuje w naszych tkankach. Pozyskuje się go jednocześnie z produktów spożywczych, jak również syntetyzowany w organizmie człowieka. Cholesterol wpływa na sporo zadań ludzkiego organizmu (np wydzielanie wszelkich hormonów, synteza witaminy D, praca mózgu a ponadto układu odpornościowego) I jest potrzebny do jego zgodnego funkcjonowania. Dla naszego zdrowia bardzo ważne jest jednakże, aby jego poziom nie przekraczał normy, a ponadto by utrzymywany był prawidłowy stosunek tzw. „dobrego” (HDL) oraz „złego” (LDL) cholesterolu. Przyjęto, iż całkowity cholesterol nie może przekraczać dwieście mg/dl.

Urządzeniem które sprzyja wczesnej profilaktyce jest aparat do pomiaru cholesterolu. Powinno się zwrócić na to szczególną uwagę, szczególnie jeżeli należy się do grupy ryzyka. Odkrycie podwyższonego cholesterolu na wczesnym etapie daje nam możliwość dostatecznie szybkiej reakcji i modyfikacji w trybie codziennego życia I funkcjonowania, które zdołają zapobiegać rozmaitym chorobm. To także pomocne urządzenie dla jednostek, które już mają nieodpowienie wyniki i chcą je własnymi siłami monitorować, bez konieczności wizyty co chwilę u lekarza specjalisty.

Zwiększony cholesterol podwyższa ryzyko sporej ilości chorób. Na pierwszym miejscu jest tutaj miażdżyca. Przekroczenie normy może też doprowadzić do choroby wieńcowej, zawału serca a także udaru mózgu. Drastycznie rośnie również ryzyko pojawienia się kamicy żółciowej. Czym szybciej pacjent dowiaduje się o nieprawidłowych wynikach, tym zdecydowanie więcej czasu ma na reakcję, odpowiednie leczenie, a w praktyce może przedłużenie życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *