Mamy olbrzymie szczęście, iż przyszło nam żyć dobie, gdzie ortodoncja jest tak rozwiniętą dziedziną stomatologii. Dynamiczny rozwój określonych nauk stomatologicznych, jakimi jest między innymi ortodoncja, jest sporym wybawieniem dla ludzi zmagających się z rozmaitymi wadami uzębienia. Przyczyny wad uzębienia są różnorakie zależnie od danego pacjenta.

Grupa pacjentów z różnymi wadami zgryzu, z którymi zmagać się może wyłącznie ortodoncja, urodziła się już z defektem. Zdarzają się przypadki pacjentów, u których doszło, przeważnie w wyniku wypadku bądź jakiegoś urazu doszło do zniekształcenia żuchwy. W obu przypadkach z wsparciem przychodzi ortodoncja a także aparaty na zęby. Aparaty, w odróżnieniu od aparatów ruchomych, które możemy zdejmować w każdej chwili, wyróżniają się tym, że są przymocowane do uzębienia na dłuższy czas i nie ma możliwości ich zdjęcia w trakcie spania albo jedzenia posiłku. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o założeniu stałego aparatu trzeba udać się do stomatologa w celu wypełnienia wszystkich ubytków w jamie ustnej oraz wyleczenia zębów, jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Oczywiście nie ma bowiem szansy założenia stałego aparatu na chore zęby. Decydując się na skorygowanie wady zgryzu za pomocą aparatu stałego, musimy liczyć się z koniecznością odbywania regularnych kontroli w gabinecie ortodonty, który co miesiąc reguluje rozstawienie poszczególnych zamków. Higiena zębów podczas noszenia aparatu stałego wymaga wyjątkowej skrupulatności, ponieważ to właśnie od higieny będzie zależał stan naszego uzębienia po zdjęciu stałego aparatu.

Link: ortodoncja Chorzów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *