Własna strona internetowa przedsiębiorstwa to wizytówka, jaka rozchodzi się bardzo szybko. A jeśli do tego rozchodzi się we właściwych kierunkach, ma szansę dotrzeć do bardzo dużej liczby nowych klientów. I choćby dlatego nie powinniśmy ignorować potencjału takiej wizytówki. Strona internetowa www pomoże nam wkroczyć w zupełnie nowe obszary. Daje o wiele więcej sposobności niż tradycyjna forma promocji. Nie powinno nas dziwić, iż coraz większa liczba spółek stawia właśnie na tą formę reklamy. A wówczas stawiamy sobie pytanie, komu powinniśmy zlecić wykonanie naszej strony a także cena strony internetowej.

 

Cennik stron internetowych to zestawienie, jakie pokazuje, jak dużo czynników ma wpływ na to, jak dużo za stronę zapłacimy. Różnice i techniczne, oraz estetyczne sprawiają, że koszty te wahają się od trzech aż do parunastu tysięcy zł. Więc co tak naprawdę ma na nie wpływ? Pierwszym czynnikiem decydującym o cenie, jest wykonawca. Strony internetowe o podobnych parametrach mogą różnić się pod względem ceny w zależności od tego, kto je projektuje. Jeżeli to projektant pracujący na własny rachunek, to możemy spodziewać się niższych kosztów. Ale jeśli jest to specjalistyczne studio reklamy – wtedy kwota może być znacznie większa.

 

Następnym elementem, jaki decyduje o cenie, jest typ strony internetowej. Musimy zdawać sobie sprawę, że możemy wyróżnić aktualnie 2 główne typy stron internetowych. Pierwszy to tzw. witryna statyczna. Jej zadaniem jest przedstawianie misji, ogólnej propozycji, czy danych kontaktowych. Zmian na tego rodzaju stronie internetowej nie możemy wprowadzać samemu. Umieszczone na niej informacje pełnią ogólnie funkcję informacyjną. Drugi typ witryny to z kolei strony , które są oparte na tzw. CMS-ie. Ten system umożliwia stałeaktualizowanie informacji. Więc ten rodzaj jest z kolei dynamiczny i idealnie sprawdza się tam, gdzie bardzo istotne jest uaktualnienie treści, żeby ludzie odwiedzający stronę zawsze byli na bieżąco. Kolejnym elementem decydującym o cenie jest forma.

 

Forma może opierać się na szablonie a wówczas jest na pewno znacznie tańsza. A może być wykonana wedle indywidualnego projektu a wtedy kosztuje znacznie więcej. Łącząc cechy stron, możemy utworzyć ich swoisty wykaz cen. I tak statyczne, szablonowe strony internetowe tworzone przez freelencerów to najczęściej kwota mniej więcej 2500. Jeżeli jednak taką stronę statyczną utworzyć ma profesjonalna firma, wówczas jej koszt wyniesie mniej więcej trzy i pół tysiąca. W przypadku projektów prywatnych jest to odpowiednio 3500 oraz 5000. Jeśli jednakże chodzi o witryny oparte na CMS-ie, to szablony do stron www oscylują w granicach pięciu do siedmiu tysięcy natomiast projekty prywatne wręcz piętnastu tysięcy. I to w tym przedziale mieści się między innymi kwota sklepu internetowego, który powinien być dynamiczny. Jedynie wtedy może on nadążyć za licznymi zmianami w ofercie produktów oraz pozwala użytkownikom na sprawne załatwienie zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *