W dzisiejszych czasach mnóstwo dziewczyn które chorują na nowotwory piersi prędzej czy później decyduje się na mastektomię. Mastektomia to zabieg amputacji piersi, po którym można wszczepić implanty piersiowe, odbyć operację polegającą na rekonstrukcji piersi lub nie. Dostępne są różne wyjścia odpowiadające na potrzeby poczucia się kobieco a także w pełni bezpiecznie dla pań po mastektomii, wyjścia które nie wymagają kolejnego zabiegu.

 

Tego typu operacja jest bardzo trudna pod względem psychicznym, dlatego, że zakłada usunięcie części ciała, którą upodabnia się z kobiecością a także poczuciem się kobieco.
Kluczowym wyjściem dla kobiet które są po amputacji piersi, które nie zdecydowały się na następny zabieg, są tak zwane specjalistyczne protezy piersi. Tworzy się je z różnorakich surowców – takowych jak np. pianka czy silikon, które mają imitować naturalną tkankę ciała ludzkiego. Protezy te dobiera się dokładnie do budowy figury pań, tak, by idealnie pasowały swoim rozmiarem a także wagą do piersi, która nie została amputowana. Do noszenia takiej protezy opracowano profesjonalne staniki, jest możliwość taką protezę także przymocować wprost do skóry pań.
Bielizna dla kobiet po amputacji piersi to znakomita opcja dla dziewczyn po przebytej mastektomii. Bielizna taka może być doskonałym uzupełnieniem do protezy piersiowej albo zastąpić ją w przypadku, kiedy w trakcie zabiegu wycinano tylko część chorej piersi. To specjalny rodzaj bielizny – m.in. kieszonki na protezy opracowane z naturalnych i wygodnych materiałów, usztywniane albo miękkie miseczki piersiowe, warianty z fiszbinami lub bez.

 

Marki produkujące tego typu bieliznę zazwyczaj posiadają szeroki asortyment bielizny na różne okazje: bieliznę codzienną, bieliznę wieczorową, oraz kostiumy kąpielowe amazonki czy na specjalne okazje, jak na przykład ślub.
Tak samo protezy piersiowe jak i tego typu bielizna pomagają poradzić sobie z tą trudną traumą operacji, jak również zachować odpowiednią postawę sylwetki. W wypadku większych piersi u pań, amputacja tylko jednej istotnie wpływa na rozmieszczenie ciężaru ciała równomiernie po obu stronach odcinka kręgosłupa. Obciążenie jego prawej albo lewej strony doprowadzić może do kolejnych, niewłaściwych obciążeń ze strony kostno – mięśniowego, kontuzji oraz przewlekłych bóli.
Podczas zakupu protezy piersi lub bielizny a także wyborze marki, która oferuje tego typu usługi, powinno się dokładnie sprawdzić oferty danych salonów. Istotne jest, by w trakcie procesu zakupu dany salon oferował wygodną a także osobistą konsultację z fachowo wyszkoloną kadrą. Przede wszystkim ceni się niewielkie przymierzanie protez czy biustonoszy, pełną dyskrecję a oprócz tego podejście w sposób indywidualny do klientki. Kluczowe dla takiej firmy powinno być samopoczucie kobiety, która jest po przebytej mastektomii.

 

Ceny bielizny dla amazonek i protez są dość zróżnicowane – powinno się posprawdzać rekomendacje określonych salonów, przedsiębiorstwa – czy są to rzeczy tworzone poprzez zagraniczne czy polskie przedsiębiorstwa, oraz tworzywo. możemy polegać na markach, które tworzą wyroby z naturalnie uzyskiwanych surowców, a na ich stronie www możemy znaleźć informacje dotyczące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *