Dobre zabezpieczenie nadawanego towaru bywa sprawą w większości wypadków lekceważoną, zwłaszcza przez nowo powstałe spółki zajmujące się sprzedażą czy wysyłką przedmiotów , które są podatne na usterki w trakcie transportu.

W pewnych przypadkach wyselekcjonowane sposoby pakowania, zwłaszcza te znacznie bardziej kosztowne „na 1-szy rzut oka”, wyrządzają zniszczenie lub w wielu wypadkach obniżenie ceny wysyłanego produktu. Pozorne oszczędności na zabezpieczeniu przesyłki są wówczas wydawane poprzez konieczność podmiany albo reperacji danego przedmiotu. W czasach naszych technik niepraktyczne wydaje się zatem zawijanie towarów do wysyłki w zwykły papier, tym bardziej jeśli przedmiotem naszej działalności są rzeczy kruche w szczególności zrobione ze szkła.

Urządzenie do poduszek z powietrzem dostępne na rynku mają możliwość zabezpieczyć, przed realnymi usterkami podczas transportu, wręcz tak bardzo wrażliwe na uszkodzenia rzeczy jak porcelanowe filiżanki. Bez wątpienia to jaki wypełniacz zakupimy zależy bezpośrednio od wyrobu jaki mamy zamiar zabezpieczyć oraz jego kosztów. Rozumie się samo przez się, że im przesyłka bardziej krucha a także bardziej cenna tym wyższą ochronę trzeba używać. Do wyboru posiadamy dziś całą masę wypełniaczy o przeróżnym sposobie użycia a także w różnej cenie. Będziemy mogli zdecydować się na niesamowite granulki z tworzywa, poduszki z powietrzem, papierowe wypełniacze czy wręcz niesamowite, dopasowujące się do budowy przedmiotu, ochraniacze z gąbki czy styropianu. Do kupienia są nawet specjalne opakowania na butelki, które w dużym stopniu zapobiegają ich rozbiciu się w trakcie przewożenia czy przechowywania. Niektóre z nich, szczególnie przy dość dużej liczbie wysyłek, będziemy mogli wytwarzać we własnym zakresie w sekcji pakowania. W szczególności modna jest maszyneria do przygotowania papierowych wypełniaczy czy urządzenia do poduszek z powietrzem.

To czy wybierzemy zakup specjalistycznych urządzeń, czy może nabędziemy już gotowe zabezpieczenia jest zależne głównie od stopnia opłacalności pojedynczych etapów. Przy relatywnie niskiej dystrybucji wystarczające okazać się może kupowanie gotowych już rozwiązań. Wyjątkowo nieproste do bezpiecznego transportu okazują się być wyroby ze szkła, dlatego przy ich pakowaniu należy zwrócić wyjątkową uwagę na ochronę przed możliwymi uszkodzeniami w trasie. Może okazać się, iż w pewnych sytuacjach konieczne będzie wykorzystanie nawet kilkuetapowego zabezpieczenia np. bezpośrednia ochrona obiektu, jak wspomniane już zaawansowane opakowania na butelki oraz dodatkowe użycie wypełniaczy do kartonów, jakie pochłaniają energię kinetyczną możliwego uderzenia w przesyłkę. Pamiętajmy, że w trakcie transportu ma możliwość dojść do różnorakich, niemożliwych do zapobiegnięcia wydarzeń. To jaką skala zabezpieczeń zastosujemy zależy bezpośrednio od drogocenności sprzedawanej przez nas rzeczy. Minimum powinno natomiast stanowić uniemożliwienie poruszania się przedmiotu ze szkła w przesyłce, co można w prosty sposób osiągnąć uzupełniając szczelnie paczkę np dobrym granulatem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *