Jak zapewne w każdej branży, tak też w branży budowlanej funkcjonują firmy, jakich określone specjalizacje są do siebie wyjątkowo podobne. Dobrym przykładem są biura projektowe a także konstrukcyjne. Przez wiele osób biura projektowe kojarzone są prawidłowo – jako zespół architektów wykonujących projekty obiektów.

 

Więcej wątpliwości wywołują firmy , które zajmują się konstrukcjami. Czym tak właściwie jest jest biuro konstrukcyjne? Jego specjaliści – nie tylko i wyłącznie architekci, ale przede wszystkim inżynierowie- rozpoczynają pracę w chwili stawiania budynku. Początkowo dokonują obliczeń a dodatkowo szczegółowych analiz możliwych rozwiązań po to, ażeby obiekt zbudowany był z ekonomicznych materiałów, ale także spełniał wszelkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa. Inżynierowie dobierają elementy nośne w celu gwarancji wytrzymałości danego obiektu.

 

Eksperci pracujący w biurze konstrukcyjnym są zatem realizatorami szkicu, który potem wprowadzany jest w życie. Każdy projektant konstrukcji powinien mieć adekwatne zdolności. Są to między innymi: – dobra znajomość systemów do projektowania- umiejętność wykonywania obliczeń dotyczących wytrzymałości; – tworzenie rysunków technicznych; – znajomość obsługi komputera. Praca w biurze konstrukcyjnym to przede wszystkim czas spędzony przy laptopie. Wiąże się z tym praca nad programami komputerowymi, stała współpraca z biurami architektonicznymi i stały kontakt z klientem. Pracownik biura konstrukcyjnego dba również o regularne sprawdzanie postawionych już obiektów a także zadbanie o to, ażeby konstrukcja nie zawiodła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *