Posiadając właściwie wszystko nie doceniamy niczego. Prawdą jest że dopiero brak uświadamia każdemu jak

niezwykle chce danej partii ciała. O utracie jakiegoś członka albo któregoś ze zmysłów mówi wiele świetnych ekranizacji, wzruszających i działających na naszą wyobraźnię. Tak na prawdę jednakże mimo intrygujących historii ich bohaterów nie chciałbyś się z nimi zamienić życiem. Gdyż jest cholernie trudno, a człowiek nie bardzo lubi gdy jest mu pod górkę. Wspomnijmy film ”Zapach Kobiety”, który pokazuje temat mężczyzny, który jest niewidomy a także jego sposób postrzegania świata, przypomnijmy sobie przyjaciela Forresta Gumpa z wojny, który to utracił w wyniku wybuchu obie nogi, pomyślmy o bardzo wielu pozostałych ludziach, którzy musieli borykać się z kłopotem straty. Jak przemyślenia? No ze stuprocentową pewnością nie jest lekko, przyjemnie oraz kolorowo. Ci ludzie to najprawdziwsi bohaterowie, ich zmaganie z przeciwnościami powinno być nagradzane Nagrodą Nobla, a jeżeli już nie to ogromnym podziwem pomiędzy znajomych.
Posiadamy jednak dwudziesty 1-wszy wiek i będziemy mogli chociaż trochę postarać się tym osobom ułatwiać egzystowanie. Przecież protezy kończyn są coraz to bardziej idealne, ruchome, a ich przypomina już bardziej ruch ręki zdrowego człowieka, a sposób stosowania nie ogranicza chorego w powszednim życiu. Np proteza ręki całkiem oddaje sposób funkcjonowania zwykłej ręki zdrowej. Jest możliwość się nią posługiwać całkiem sprawnie i starczy trochę wprawy a wtedy zwykłe codzienne czynności nie będą już przeszkodą. W dodatku eliminują niskie uczucie własnej wartości, która jest niezwykle poważnym dylematem psychologicznym po utracie jakiejś części naszego ciała. Protezy nóg, dobry wynalazek, osoby pracujące nad protezami powinny również mieć przyznawane wielkie nagrody, ponieważ doprawdy ich zlecenia posiadają istotne znaczenie dla drugiego człowieka. Wszakże dzięki takiej protezie możemy normalnie, bez jakichkolwiek problemów się poruszać. Czy nie jest to wspaniałe. Niech wykonują swoją pracę dalej ponieważ czynią to bardzo dobrze. Proteza bioniczna powinny być zrealizowane z mocnych produktów oraz przystosowane do prywatnych wymagań. Dlatego te najbardziej kosztowne potrafią kosztować tyle pieniędzy. Nie bywa to zakup na każdą kieszeń, poprzez to apel do ludzi pomagajmy, pomóżmy jak najwięcej, bo jeżeli będziecie w takiej sytuacji to ktoś pomoże wam.
My jako ludzie w większości sytuacji okazujemy się być niezbyt empatyczni, nie potrafimy wczuć się w sytuację innych, to mnie boli oraz siedzi na sercu i właśnie dlatego pisze o tym. Mam nadzieję, że dotarłem do waszej wyobraźni i chociaż trochę poszerzyłem wasze horyzonty myślowe. Może nawet ktoś z was spojrzy naokoło i zauważy sąsiada na wózku czy ciocię niemającą ręki, której to nie odwiedził wiele lat. O ile mamy takowe osoby w naszym otoczeniu okazujmy wsparcie, bowiem tylko one w pełni wiedzą jak to jest nie łatwo radzić sobie z funkcjonowaniem w sprawach niecodziennych. My możemy się wyłącznie domyślać, ale musimy mieć nadzieję, iż nigdy nie będzie nam dane doświadczyć czegoś takiego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *