Zakład funeralny to takie miejsce, którego każdy człowiek wolałby omijać. Śmierć jest jednak nieodłącznym elementem życia i czeka każdego człowieka. Wiadomość o odejściu bliskiej nam osoby dla wielu nas bywa druzgocąca, lecz naszym obowiązkiem jest wyprawić pogrzeb zmarłemu.

 

O śmierci osoby , która przebywa w szpitalu informuje nas lekarz. Wtedy po załatwieniu wszelkich formalności powinniśmy udać się do zakładu pogrzebowego. Inaczej jest w sytuacji, gdy członek rodziny odchodzi w mieszkaniu. Dopóki nie będą dopełnione wszystkie kwestie formalne z udziałem doktora a także policji, zakład pogrzebowy Katowice nie ma prawa wziąć ciała. Gdy otrzymamy całą dokumentację, w tym również aktu zgonu, trzeba udać się do zakładu pogrzebowego w celu ustalenia terminu oraz charakteru uroczystości pogrzebowej. Najczęściej uroczystość pogrzebowa ma religijny charakter i prowadzona jest z udziałem księdza. Niemniej jednak odbywają się też pogrzeby bez udziału księdza. Osoby w podeszłym wieku, które wiedzą, że ich czas dobiega końca, zazwyczaj informują najbliższych o tym, jaki chcą pochówek.

 

Obowiązkiem najbliższej rodziny zmarłej osoby jest uszanować jej ostatnią wolę. Zakład pogrzebowy jest miejscem smutnym, dlatego ważne jest, by osoby w nim zatrudnione wyróżniały się wysokim stopniem zrozumienia, cierpliwości a także empatii, przy zachowaniu pełnego profesjonalizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *