Każda nasza wyprawa w góry musi być bardzo dobrze przygotowana i przemyślana. Dotyczy to zarówno spokojnej wycieczki rodzinnej w łatwo dostępne a także niskie pasma górskie, jak i trudniejszych wypraw w Tatry czy Alpy. Należy nie tylko skrupulatnie zaplanować trasę i poszczególne jej etapy, ale też zadbać o stosowny ekwipunek oraz sprzęt dla każdego uczestnika wyjazdu. Najważniejsze są na pewno fachowo dobrane plecaki.

 

Plecaki turystyczne muszą być zrobione z najlepszej jakości, odpornego materiału, lekkie i pojemne. Jeżeli zamierzamy nocować u podnóża gór i dzień w dzień zaliczać jedną wycieczkę, mogą być one mniejszych rozmiarów niż w przypadku wielodniowej trasy obejmującej noclegi w schroniskach lub pod namiotem, który wszak również musimy nieść na własnych barkach. Następnym istotnym składnikiem naszego wyposażenia są właściwie dopasowane oraz wygodne buty najlepiej by nie były świeżo kupione, ale wypróbowane przez nas już wcześniej na dłuższych spacerach.

 

Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych zdarzeń na trasie. Nie powinniśmy także zapomnieć o porządnej odzieży przeciwdeszczowej. Ponadto należy zabrać ze sobą kilka zmian odzieży, podstawowe kosmetyki, prowiant a także wodę na drogę a oprócz tego apteczkę. Przydatna będzie też aktualna mapa, telefon z aparatem fotograficznym a także krem z filtrem. Bardzo dobrze przemyślana wycieczka w góry zapewni ci pełne jej bezpieczeństwo, zaś podróżowanie będzie wtedy wielką frajdą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *