Osiągnięcia i sukcesy naszych uczniów

 

Konkursy - rok szkolny 2017/2018
Zawody sportowe - rok szkolny 2017/2018
Gimnazjum
Konkursy - rok szkolny 2016/2017
Zawody sportowe - rok szkolny 2016/2017
Konkursy - rok szkolny 2015/2016
Zawody sportowe - rok szkolny 2015/2016
Konkursy - rok szkolny 2014/2015
Zawody sportowe - rok szkolny 2014/2015
Konkursy - rok szkolny 2013/2014
Zawody sportowe - rok szkolny 2013/2014
Konkursy - rok szkolny 2012/2013
Zawody sportowe - rok szkolny 2012/2013
Konkursy - rok szkolny 2011/2012
Zawody sportowe - rok szkolny 2011/2012
Konkursy - rok szkolny 2010/2011
Zawody sportowe - rok szkolny 2010/2011
Konkursy - rok szkolny 2009/2010
Zawody sportowe - rok szkolny 2009/2010
Konkursy - rok szkolny 2008/2009
Zawody sportowe - rok szkolny 2008/2009
Konkursy - rok szkolny 2007/2008
Zawody sportowe - rok szkolny 2007/2008
Konkursy - rok szkolny 2006/2007

 

Rok szkolny 2017/2018
Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1        

Zawody sportowe - rok szkolny 2017/2018
Lp. nazwa zawodów sportowych data opiekun wyniki
1 XVIII Wrześniowy Bieg Przełajowy 26.09.2017 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
drużyna dziewcząt zajęła
I miejsce w Powiecie
2 Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 09.10.2017 D. Gwiazdowska
A. Stępińska

P. Kasza
drużyna dziewcząt zajęła
II miejsce w Powiecie
drużyna chłopców zajęła
I miejsce w Powiecie

 

Rok szkolny 2016/2017
Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1 Wojewódzki Przedmiotowy Konkurs z Informatyki 09.11.2016 G. Rosiak  Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się Patryk Anuszczyk z klasy 2b
2  Dopalacze kradną życie 30.11.2016 M. Pintera-Wall Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Gimnazjum nr 3
3 VI edycja Konkursu Piosenki Niemieckojęzycznej 10.02.2017

M. Pacześ-Górna

Zespół muzyczny z naszej szkoły zdobył wyróżnienie.
4  Dyktando dla Dyslektyków w Języku Angielskim 15.02.2017 A. Krajewska Ada Stankiewicz  zdobyła II miejsca w konkursie
5 Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczo – Turystyczny PTTK „Poznajemy Ojcowiznę”
 Uroczystość wręczania dyplomów i nagród rzeczowych w eliminacjach powiatowych Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
23.02.2017
11.04.2017
A. Pasiński
E. Widz
W etapie powiatowym:
W kategorii prac literackich zbiorowych I miejsce zajęły: Róża Paszkiewicz, Julia Grenda, Marietta Kazimierczak, Adrianna Biesiacka z klasy I C.
W kategorii prac multimedialnych indywidualnych I miejsce zajęła Justyna Kurzawa z klasy III F.
W kategorii prac multimedialnych indywidualnych II miejsce zajęła Barbara Orpel z klasy III F.
W kategorii prac multimedialnych zbiorowych III miejsce zajęli: Zofia Wosio, Marcin Śmigielski klasy III E
W kategorii prac multimedialnych zbiorowych wyróżnienie zdobyli: Iga Adach, Klaudia Beze, Kacper Beze z klasy II C.
W kategorii prac multimedialnych indywidualnych wyróżnienie zdobyła Magdalena Minias z klasy I A
6  V Turniej Wiedzy Historycznej o Żołnierzach Wyklętych 01.03.2017 U. Dzwonnik Wyróżnienie w konkursie zdobyła Iga Adach z kl. II C
7  IV Powiatowy Konkurs Tłumaczeniowy 17.03.2017 E. Włodarczyk Zespół reprezentujący nasze Gimnazjum zajął II miejsce
8 Finał III Powiatowego Konkursu „Energia odnawialna szansą przyszłości” i III Powiatowego Konkursu Wiedzy o Świecie Komputerów” 17.03.2017 K. Jurek
G. Rosiak
Łukasz Kacprzak kl. If – wyróżnienie
Jakub Kostera – I miejsce;
Patryk Anuszczyk – III miejsce;
9  Finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę" 20.03.2017 A. Pasiński
E. Widz
III miejsce w województwie łódzkim zdobyła Justyna Kurzawa
Wyróżnienie w województwie łódzkim w kategorii zbiorowej wśród uczniów gimnazjów zajęły: Adrianna Biesiacka, Róża Paszkiewicz, Julia Grenda, Marietta Kazimierczak
10  XVI Gimnazjada Europejska 04.04.2017 J. Marczuk
U. Dzwonnik
III miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie: Weronika Gajzler, Wiktoria Kaszowska, Konrad Mekler
II miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie: Iga Adach, Klaudia Beze, Kacper Beze
11  XIV edycja powiatowego konkursu profilaktycznego „Zdrowo żyję – nie palę! nie piję!” 06.04.2017

M. Pintera-Wall

I miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie: Daria Tokarczyk, Wiktoria Strzelecka i Sara Małkus z klasy 3F
12 Policyjny konkurs dla gimnazjalistów ,,Próbujesz – ryzykujesz” 11.04.2017 M. Pintera-Wall III miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie: Iga Adach, Klaudia Beze, Kacper Beze
13 40 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 26.04.2017 I. Gawrońska III miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie: Mateusz Okruszek, Kacper Gralak i Adam Jeżewski
14 Konkurs Wiedzy o Konstytucji III RP 03.05.2017 B. Grzesiak III miejsceMilena Swędrak, Eliza Zamolska i Dagmara Olejnik
15 Ponowna wygrana w Powiatowym Konkursie Literackim 08.05.2017 M. Brzezińska I miejsce zajęła Martyna Tokarczyk – kl. III C, II miejsce należało do Darii Janczak, również z kl. III C
16  Powiatowy Konkurs Chemiczny 09.05.2017 W. Czyżewska Poczta Natalia zajęła I miejsce, a Kirsz Nikodem otrzymał wyróżnienie
17  Powiatowy Konkurs Czytelniczy 15.05.2017 A. Rosińska Julia Mackiewicz uczennica klasy IIa zajęła drugie miejsce.
Wyróżnienie dla
Aleksandry Świtoniak z klasy IIb.
18 II Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego Dla Gimnazjalistów 23.05.2017   Anna Andrzejewska zdobyła pierwsze miejsce, Róża Paszkiewicz zdobyła wyróżnienie
19  Konkurs „II Pielgrzymka do Polski – miejsca, ludzie, przesłania” 02.06.2017 A. Krzysztofik
M. Słowik
I miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie: Martyna Tokarczyk kl. 3c ,Mateusz Grzelik kl. 1f oraz Łukasz Kacprzak kl. 1f

Zawody sportowe - rok szkolny 2016/2017
Lp. nazwa zawodów sportowych data opiekun wyniki
1  Finał Wojewódzki Orlikowej Ligii Mistrzów „Łódzkie Gra w Ręczną” 17.09.2016 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
D. Lewandowska
1. drużyna chłopców zajęła
III miejsce w Województwie
2. drużyna dziewcząt zajęła
I miejsce w Województwie
2  XVII Wrześniowy Bieg Przełajowy pod patronatem Starosty Pabianickiego 23.09.2016 D. Lewandowska
P. Kasza
drużyna chłopców zajęła
III miejsce w Powiecie
3  Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 17.10.2016 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
drużyna dziewcząt zajęła
I miejsce w Powiecie
4 Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w sztafetowych biegach przełajowych gimnazjów 17.10.2016 D. Lewandowska
P. Kasza
drużyna chłopców zajęła
III miejsce w Powiecie
5  Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców 20.10.2016 J. Nowak drużyna chłopców zajęła
III miejsce w Powiecie
6  Finał Wojewódzki Orlikowej Ligii Mistrzów w Koszykówce 29.10.2016 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
D. Lewandowska
1. drużyna chłopców zajęła
III miejsce w Województwie
2. drużyna dziewcząt zajęła
I miejsce w Województwie
7 Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Ręczną Dziewcząt 15.11.2016 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
drużyna dziewcząt zajęła
II miejsce w Powiecie
8 Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców 16.11.2016 D. Lewandowska
P. Kasza
drużyna chłopców zajęła
I miejsce w Powiecie
9 Mistrzowie powiatu w królewskiej grze 30.11.2016 T. Zawada Reprezentacja Gimnazjum nr 3 wywalczyła
I miejsce w Powiecie
10  Mistrzostwa Powiatu w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców 09.02.2017 J. Nowak
D. Lewandowska
drużyna chłopców zajęła
II miejsce w Powiecie
drużyna dziewcząt zajęła
III miejsce w Powiecie
11  Mistrzowie Powiatu w koszykówce gimnazjów 22.03.2017 D. Lewandowska drużyna chłopców zajęła
I miejsce w Powiecie
12  Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt 23.03.2017 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
drużyna dziewcząt zajęła
I miejsce w Powiecie
13 Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa w Badmintonie 27.04.2017 D. Gwiazdowska drużyna chłopców zajęła III miejsce
w Powiecie
drużyna dziewcząt zajęła I miejsce
w Powiecie
14  Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt 22.05.2017 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
drużyna dziewcząt zajęła
I miejsce w Powiecie
15  Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców gimnazjów 23.05.2017 P. Kasza
J. Michalak
drużyna chłopców zajęła II miejsce
w Powiecie

 

Rok szkolny 2015/2016
Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1 VI Ogólnopolski konkurs na miniaturę literacką w języku angielskim „Mini – Saga competition" 27.11.2015 M. Kęcik 1 miejsce w kategorii 13-15 lat zajęła Dagmara Olejnik z klasy 1Bi
2  Konkurs plastyczny „PABIANICKA SZOPKA BOŻONARODZENIOWA I OZDOBA CHOINKOWA” 13.01.2015 A. Suchecka 1 miejsce zajął uczeń klasy IIB Michał Wejman, drugie miejsce - Natalia Poczta z klasy IIE, trzecie miejsce - Justyna Kurzawa z klasy IIF
3 XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny – „ Dyktando Ekologiczne” 09.02.2016 M. Jaworska III miejsce zajęła Marcelina Molenda z kl. I E
4  Finał II Powiatowego Konkursu "Energia odnawialna szansą przyszłości" 18.03.2016

K. Jurek

Michał Zawada i Weronika Sławek zdobyli wyróżnienia
5  FINAŁ II POWIATOWEGO KONKURSU WIEDZY O ŚWIECIE KOMPUTERÓW 18.03.2016 G. Rosiak I miejsce - Mateusz Moskwin, II miejsce - Patryk Anuszczyk
6 Powiatowy Konkurs Tłumaczeniowy 18.03.2016 T. Madaliński Zespół reprezentujący nasze Gimnazjum zajął III miejsce
7  III Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy 22.04.2016 E. Topolska Drużyna naszego Gimnazjum zajęła II miejsce.
8  Powiatowy Konkurs Chemiczny 24.04.2016 E. Szkudlarek Adamczyk Eliza z kl. 3 F zajęła II miejsce
9  V Powiatowy Konkurs Literacki 09.05.2016 M. Brzezińska
U. Węgrzyn-Skrzydlewska
Pierwsze miejsce zajęła Martyna Tokarczyk z kl. II C, drugie miejsce Aleksandra Grzelik z kl. III A
10/td>  III miejsce w XIII Powiatowym Konkursie Profilaktycznym „Zdrowo żyję. Nie palę! Nie piję!” 110.05.2016 M. Pintera-Wall Joanna Kędzierska, Natalia Kida oraz Eliza Adamczyk z klasy 3F - strong>III miejsce
11 Powiatowy Konkurs Fizyczny „Elektrostatyka i prąd stały” 117.05.2016 Z. Tuzikiewicz II miejsce zajął Mateusz Moskwin/td>
12  Zwierciadło rzeczywistości 18.05.2016 L. Olejnik III miejsce zajęła Milena Swędrak z kl. II f
13  IX powiatowy konkurs ,,Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II’’ 20.05.2016

A. Krzysztofik

Zespół reprezentujący nasze Gimnazjum zajął II miejsce
14  Konkurs ortograficzny dla dysortografików i dyslektyków 03.06.2016

M. Bielecka
M. Jaworska
U. Węgrzyn-Skrzydlewska

I miejsce – Dawid Kalisiak, II – miejsce Zuzanna Piotrowska, III miejsce – Zuzanna Bartłomiejczyk
15/td>  Festiwal Historyczny 08.06.2016   Joanna Malinowska z kl. IIID zajęła I miejsce w powiecie pabianickim
16 Papież Słowianin 10.06.2016 MM. Słowik Aleksandra Grzelik zajęła czwarte miejsce i została laureatką na szczeblu wojewódzkim

 

Zawody sportowe - rok szkolny 2015/2016/a>
Lp. nazwa zawodów sportowych data opiekun wyniki
1  XVI Wrześniowy Bieg Przełajowy 18.09.2015 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
W. Kania
D. Lewandowska
1. drużyna chłopców zajęła
II miejsce w Powiecie
2. drużyna dziewcząt zajęła
I miejsce w Powiecie

I miejsce -
Klaudia Beze 1c
III miejsce - Mariola Dzikowska 1c
I miejsce -
DDawid Kalisiak 3f
2/td> Otwarte Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w Biegu na Orientację 26.09.2015 D. Lewandowska
J. Nowak
MMariola Dzikowska – I miejsce w kategorii K Open
Dawid Kalisiak – III miejsce w kategorii M16/font>
3  Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 07.10.2015 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
drużyna dziewcząt zajęła
II miejsce w Powiecie
4  Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 16.10.2015 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Drużyna dziewcząt zajęła
III miejsce w Rejonie
5 FFinał Województwa Łódzkiego „Orlikowej Ligi Mistrzów” 16.10.2015/td> D. Lewandowska Drużyna chłopców zdobyła
III miejsce
w Województwie Łódzkim
6 Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w Sztafetach Pływackich Gimnazjów Dziewcząt i Chłopców 03.11.2015 J. Nowak
D. Lewandowska
Dziewczęta i chłopcy zajęli
II miejsce w Powiecie
7  Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej 05.11.2015 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
drużyna dziewcząt zajęła
II miejsce w Powiecie
8 Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Ręczną Chłopców 04.11.2015 D. Lewandowska
P. Kasza
drużyna chłopców zajęła
I miejsce w Powiecie
9 Mistrzostwa Powiatu w Szachach 27.11.2015 T. Zawada drużyna zajęła
II miejsce w Powiecie
10 II Powiatowy Turniej Zespołów Sportowo – Tanecznych Cheerleaders 15.03.2016/td> J. Nowak Dziewczęta zajęły II miejsce w Powiecie
11 IV Wojewódzki Konkurs Fotograficzny „Sport zatrzymany w kadrze” dla uczniów szkół gimnazjalnych 18.03.2016 D. Lewandowska Oliwia Grzelczyk zdobyła drugie miejsce.
Kacper Gralak otrzymał wyróżnienie.
12 Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w koszykówce chłopców gimnazjów 12.04.2016 D. Lewandowska Chłopcy zajęli I miejsce w Powiecie
13  Mistrzostwa  Powiatu w  Koszykówce  Dziewcząt 13.04.2016 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Dziewczęta zajęły I miejsce w Powiecie
14 Półfinał Wojewódzki Koszykówki  Dziewcząt 22.04.2016 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Reprezentacja awansowała do finałów wojewódzkich
15  Półfinał Wojewódzki Koszykówki Chłopców 22.04.2016 D. Lewandowska Reprezentacja awansowała do finałów wojewódzkich
16  Finał Województwa Łódzkiego w Koszykówkę Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych 26.04.2016 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
III miejsce w Województwie Łódzkim
17  V miejsce w Finale Wojewódzkim w koszykówce chłopców 05.05.2016 D. Lewandowska
J. Nowak

V miejsce w Województwie Łódzkim

18 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt 13.05.2016 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Dziewczęta zajęły II miejsce w Powiecie
19 Plażowe Brązowe Dziewczyny 20.05.2016 T. Zawada Dziewczęta zajęły III miejsce w Powiecie
20  Mistrzostwa Powiatu w lidze lekkoatletycznej gimnazjów 19.05.2016 J. Nowak
E. Milczarek
Dziewczęta zajęły III miejsce w Powiecie
21  PPółfinał Wojewódzki Orlikowej Ligii Mistrzów 2016 ,,Łódzkie gra w piłkę ręczną” chłopców 13.06.2016 D. Lewandowska
JP. Kasza
Chłopcy zajęli I miejsce
i zakwalifikowali się do Finałów Wojewódzkich
22  Półfinał  Wojewódzki  Orlikowej  Ligii  Mistrzów  w  Piłce  Ręcznej  Dziewcząt 14.06.2016/td> D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Dziewczęta zajęły I miejsce
i zakwalifikowały się do Finałów Wojewódzkich

 

Rok szkolny 2014/2015
Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1 EEliminacje rejonowe Wojewódzkiego Kunkursu Geograficzno - Turystycznego "Przez Lady Morza i Oceany' 03.12.2014 E. Widz Jan Kobyszewski z klasy 3C zajął V miejsce wśród finalistów
2/td>  VIII Powiatowy Konkurs „Fizyka łatwiejsza niż myślisz” 01.12.2014 B. Szczecińska SSzymon Jacoń i Krystian Mazurek zajęli III miejsce
3 Kampania „Ucz się języków” 12.12.2014 S. Pelizg
E. Włodarczyk
Uczniowie naszego gimnazjum zajęli I miejsce w konkursie
4 Wojewódzki Konkurs Chemiczny 13.01.2015 W. Czyżewska
E. Szkudlarek
Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Julia Wdowińska z klasy 3A
5/td>  Janek laureatem Wojewódzkiego Tematycznego Konkursu Geograficzno-Turystycznego Przez lądy, morza i oceany 27.01.2015 E. Widz JJan Kobyszewski z klasy 3C został laureatem
6/td> VIII edycja Turnieju Jednego Wiersza 26.02.2015 U. Węgrzyn-Skrzydlewska W kategorii: szkoły gimnazjalne – zwyciężyła
JULIA FIJOŁEK!
7 Brawo Julia
Wręczenie dyplomów i nagród laureatom wojewódzkich konkursów przedmiotowych
12.03.2015
30.04.2015
W. Czyżewska
EE. Szkudlarek
Julia Wdowińska, uczennica b> klasy 3A  została laureatką Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego
8  Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Wiedzy Pożarniczej edycja 2015 12.03.2015 I. Gawrońska Bartłomiej Baranowski indywidualnie zdobył III miejsce
9 „Wiele hałasu o… Szekspira” 18.03.2015 U. Węgrzyn-Skrzydlewska Uczniowie naszego gimnazjum zajęli III miejsce w kategorii sztuka teatralna
10  Powiatowy Konkurs "Energia odnawialna - szansą przyszłości" 20.03.2015 E. Widz
K. Jurek
Alicja Staszek z klasy 3H zdobyła 3 miejsce
11 Finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Świecie Komputerów 20.03.2015 G. Rosiak Najlepszy w powiecie okazał się Mateusz Moskwin,, a Kacper Kopycki został wyróżniony przez komisję konkursową
12/td> Gratulacje dla Kacpra 224.03.2015 Z. Tuzikiewicz Kacper Kopycki, font color="#008000">uczeń klasy III H został Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Fizyki
13  XXIV Gimnazjada Europejska 25.03.2015 A. Pasiński III miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie: Sandra Kobylarczyk, Patryk Kosmala, Kacper Pawluk
14/td>  Finał IV edycji przeglądu twórczości artystycznej uczniów szkół gimnazjalnych 27.03.2015 BB. Debich III miejsce w kategorii literackiej zajęła Agnieszka Witasik
15/td> Sukces Julii 30.03.2015 J. Marczuk Julia Dyba, uczennica klasy 3h została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy
 o Społeczeństwie
16 I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologiczno Plastycznym 09.04.2015 B. Debich Weronika Jeżowska zajęła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Ekologiczno Plastycznym „Natura w pisankach uwieczniona”
17  II Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy 17.04.2015 E. Topolska Drużyna Gimnazjum nr 3 w Pabianicach zajęła II miejsce
18  Powiatowy Konkurs Chemiczny 27.04.2015 W. Czyżewska
E. Szkudlarek
Adam Ungier zajął III miejsce, a Kacper Kopycki otrzymał wyróżnienie
19  Drugi Powiatowy Konkurs Tłumaczeniowy „Postaw na języki” 28.04.2015 K. Snochowski Drużyna Gimnazjum nr 3 w Pabianicach zajęła II miejsce
20  Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - 2015 30.04.2015 I. Gawrońska Drużyna Gimnazjum nr 3 w Pabianicach zajęła
III miejsce
21  Powiatowy Konkurs Fizyczny pod patronatem Starosty Pabianickiego 05.05.2015 Z. Tuzikiewicz
B. Szczecińska
I miejsce zajął Mateusz Moskwin z klasy 2a,
II miejsce zajął Kacper Kopycki z kl. 3 h
22  Zwierciadło rzeczywistości 06.05.2015 U. Węgrzyn-Skrzydlewska
L. Olejnik
M. Brzezińska
W kategorii poezja śpiewana I miejsce zdobyła Agata Brzozowska, zaś w kategorii utwór poetycki I miejsce zajęła Martyna Tokarczyk
23  Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” 13.05.2015   W konkursie wyróżnione zostały: Aleksandra Grzelik z kl. 2A i Agata Urbańczyk z kl. 3F
24 Konkurs powiatowy pt. ,,Śladami pielgrzymek Jana Pawła II do Ojczyzny” 15.05.2015   Drużyna Gimnazjum nr 3 w Pabianicach - Agnieszka Witasik (kl.3F), Aleksandra Grzelik (kl. 2A), Martyna Tokarczyk (1C) zajęła II miejsce.
25 XI edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Weź byka za rogi” 29.05.2015   Agnieszka Witasik, Ewelina Kurzawa, Konrad Lewiński
(II miejsce)
Alicja Staszek, Julia Wdowińska i Iga Zielińska
(III miejsce)
26  V Powiatowy Konkurs Czytelniczy ”Czytam, więc jestem” 08.06.2015   Julia Fijołek z klasy 3B i Agata Urbańczyk z klasy 3F zajęły ex aequo III miejsce, a Ewelina Kurzawa z klasy 3F oraz Adam Ungier z klasy 3G otrzymali wyróżnienia
27 Powiatowy Konkurs Ortograficzny 09.06.2015 M. Bielecka Krystian Paszkiewicz otrzymał wyróżnienie
28 Ogólnopolski Konkurs wiedzy o czasach i osobie Karola Wojtyły 11.06.2015 M. Słowik Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowała się Julia Fijołek z klasy 3b

 

Zawody sportowe - rok szkolny 2014/2015
Lp. nazwa zawodów sportowych data opiekun wyniki
1 XV Wrześniowy Bieg Przełajowy 20.09.2014 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
E. Milczarek
drużyna zajęła II miejsce w Powiecie
II miejsce - Natalia Madaj 3d
III miejsce -
Alicja Kamieniak 3d
2  Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 08.10.2014 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
A. Dobroszek
D. Lewandowska
1. drużyna chłopców zajęła I miejsce
w Powiecie
2. drużyna dziewcząt zajęła I miejsce
w Powiecie
3  Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 20.10.2014 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce
w Rejonie
4 Orlikowa Liga Mistrzów – Łódzkie 2014 ” w koszykówce 21.10.2014 A. Stępińska
D. Lewandowska
drużyny dziewcząt i chłopców zajęły II miejsca i awansowały do Finału Orlikowej Ligi Mistrzów
5 Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w Sztafetach Pływackich Gimnazjów 06.11.2014 D. Lewandowska
J. Nowak
Dziewczęta zajęły II miejsce w Powiecie.
Chłopcy zajęli się na III miejscu w Powiecie
6 Wojewódzki Finał Orlikowej Ligii Mistrzów - Łódzkie 2014 07.11.2014 A. Stępińska
D. Lewandowska
D. Gwiazdowska
Dziewczęta uplasowały się na III miejscu w województwie łódzkim
Chłopcy
zajęli II miejsce w województwie łódzkim
7  Mistrzostwa Pabianic w Tenisie Stołowym dziewcząt 14.11.2014 D. Gwiazdowska Natalia Łopińska kl.3d oraz Wiktoria Jurek kl.3h zajęły II miejsce w mieście
8 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej 16.12.2014 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
Dziewczęta zajęły I miejsce w Powiecie
9 Srebrni medaliści Mistrzostw Powiatu w szachach 17.02.2015 T. Zawada Drużyna zajęła II miejsce w Powiecie
10 Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej Dziewcząt 18.02.2015 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce
w Rejonie
11 Wicemistrzynie Pabianic w Piłce siatkowej 03.03.2015 T. Zawada Dziewczęta zajęły II miejsce w Mieście
12 Mistrzostwa Pabianic w Koszykówce Dziewcząt 12.03 .2015 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
Nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce
13 I Długoszowskie Zawody Strzeleckie Dobroń 2015 12.03 .2015 T. Madaliński
I. Gawrońska
E. Topolska
A. Gąsiorowski
Indywidualnie III miejsce w swojej kategorii zdobył Krystian Paszkiewicz.
Reprezentacja naszej szkoły zajęła II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych
14 Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Dziewcząt 24.03.2015 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
Nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce
15  Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców 24.03.2015 D. Lewandowska Drużyna zajęła I miejsce w Powiecie
16  Mistrzostwa Rejonu Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chłopców 31.03.2015 D. Lewandowska Mistrzostwo Rejonu i awans do finału wojewódzkiego
17 Finał Wojewódzki Gimnazjady w Piłkę Ręczną chłopców 01.04.2015 A. Dobroszek
A. Gąsiorowski
IV miejsce w Województwie Łódzkim
18  Rejonowe Mistrzostwa Koszykówki Dziewcząt 08.04.2015 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
Nasze dziewczęta wywalczyły II miejsce
 w Rejonie
19 Finał Wojewódzki Koszykówki Chłopców 14.04.2015 D. Lewandowska
J. Nowak
III miejsce w Województwie Łódzkim
20 Uroczyste podsumowanie Szkolnej Ligi Strzeleckiej za rok 2014 30.04.2015 T. Madaliński
I. Gawrońska
E. Topolska
A. Gąsiorowski
Indywidualnie w kategorii karabin KPN10 drugie miejsce zajął Krystian Paszkiewicz (III C).
W poziomie szkół gimnazjalnych nasza szkoła zajęła II miejsce.
21 Mistrzostwa Pabianic w Piłkę Nożną Dziewcząt 30.04.2015 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
Nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce
22 Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną Dziewcząt 12.05.2015 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
Dziewczęta zajęły II miejsce w Powiecie
25 Gimnazjada - Mistrzostwa Powiatu w Lidze Lekkoatletycznej Gimnazjów Dziewcząt 21.05.2015 E. Milczarek
J. Nowak
Drużynowo dziewczęta zajęły III miejsce w Powiecie
26 Mistrzostwa Powiatu w Plażową Piłkę Siatkową Dziewcząt i Chłopców 26.05.2015 T. Zawada Chłopcy zajęli III miejsce w Powiecie
27  Piłkarskie Szachy 09.06.2015 D. Gwiazdowska I miejsce w turnieju szachowym.
II miejsce w rywalizacji piłkarzyków.

 

Rok szkolny 2013/2014
Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1 Powiatowy Konkurs Recytatorski Twórczości Juliana Tuwima 13.11.2013 L. Olejnik wyróżnienie otrzymała ucz. kl. IIIi – Natalia Wierzbowska
2  Powiatowy Konkurs Fizyczny na doświadczenie „ Fizyka łatwiejsza niż myślisz” 15.01.2014 B. Szczecińska II miejsce zdobyła drużyna w składzie Mateusz Marciniak i Michał Budziński z kl. 3i
III miejsce
zdobyła drużyna w składzie Maria Napieralska, Aleksandra Kozioł, Milena Sysio z kl. 3i
3  XXI Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę" 17.01.2014 A. Pasiński
J. Marczuk
Praca Huberta Kirsza zajęła II miejsce w powiecie,
a Aneta Retelewska i Marta Kubiak otrzymały wyróżnienie.
4 Laureaci konkursu „Opowiedz mi o…” 04.02.2014 L. Olejnik
U. Węgrzyn-Skrzydlewska
M. Jaworska
A. Jaworska
W kategorii - wiersz - III miejsce zajęła Julia Fijołek - uczennica klasy 2b.
W kategorii - esej - I miejsce zdobyła Magdalena Pękala z klasy 3i,
II miejsce Krystian Paszkiewicz z klasy 2c,
III miejsce Magdalena Czestkowska z klasy 2a,
wyróżnienie Dawid Kalisiak z klasy 1f
.
5 Powiatowy Konkurs Chemiczno-Ekologiczny 14.03.2014 W. Czyżewska Pierwsze miejsce zajął Michał Budziński,
drugie miejsce - Agata Szkudlarek,
wyróżnienie otrzymał - Mateusz Marciniak
6 XI edycja powiatowego konkursu profilaktycznego „Zdrowo żyję – nie palę! nie piję!” 18.03.2014 M. Pintera Drużyna w składzie: Paulina Jach, Marta Kubiak i Angelika Pilarczyk zdobyła I miejsce
7  III Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ustroju Polski 20.03.2014 J. Marczuk
B. Grzesiak
Julia Fijołek, Adam Ungier zajęli równorzędne II miejsce
8  XIII Gimnazjada Europejska 27.03.2014 A. Pasiński II miejsce – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach – Agata Urbańczyk, Agnieszka Witasik, Marcin Olejnik
III miejsce – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach – Julia Dyba, Agnieszka Mackiewicz, Magdalena Śmiech
9  Powiatowy Konkurs Matematyczny dla uczniów klas trzecich 07.04.2014 D. Daszyńska
I. Sokół
I miejsc Bartłomiej Franczak,
III miejsce – Maria Napieralska
10 Natura w pisankach uwieczniona 16.04.2014 B. Debich 1 miejsce zajęła ANNA SOCHA z kl. 3g
3 miejsce zajęła VANESSA JASICZEK z kl. 3e
11 Turniej historyczny „Operacja łódzka 1914” 25.04.2014 A. Pasiński III miejsce – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach – Paulina Jach, Aneta Retelewska, Wiktor Krawczyk - 3B, Natalia Maciejewska, Bartłomiej Franczak - 3G
12  Konkurs „Śladami pielgrzymek Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny” 09.05.2014 A. Krzysztofik
M. Słowik
III miejsce – Gimnazjum nr 3 w Pabianicach – Katarzyna Duda i Michalina Sadowska z klasy 3F oraz Agnieszka Witasik z klasy 2F
13 Powiatowy Konkurs Fizyczny 14.05.2014 B. Szczecińska III miejsce zajęła  Maria Napieralska
14 Międzyszkolny konkurs na wykonanie prezentacji multimedialnej bądź pracy plastycznej w języku niemieckim 16.05.2014 M. Pacześ-Górna
T. Madaliński
K. Snochowski
W kategorii prac plastycznych II miejsce zajęła Joanna Kędzierska (I f), zaś wśród prezentacji multimedialnych III miejsce Hubert Kirsz (II i), a wyróżniony został Krystian Paszkiewicz (II c)
14 X Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Weź byka za rogi” 30.05.2014 A. Jaworska
U. Wegrzyn-Skrzydlewska
Wicemistrzem – Natalia Hille
I i II miejsca w konkursie drużynowym zajęły zespoły z naszego gimnazjum
15  X Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny 06.06.2014 L. Olejnik Marysia Napieralska ucz. kl. IIIi znalazła się w grupie finalistów
16 Piknik w Mechaniku 06.06.2014 B. Debich wyróżnienie otrzymała Michalina Mikołajczyk
z kl. 3i
nagrodę główną otrzymała Aleksandra Miller
z kl 3f

wyróżnienia otrzymały Olga Mizgier z kl. 2b
i Maria Napieralska z kl. 3i

 

Zawody sportowe - rok szkolny 2013/2014
Lp. nazwa zawodów sportowych data opiekun wyniki
1 Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w tenisie ziemnym 27.09.2013 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
drużyna zajęła I miejsce w Powiecie
I miejsce - Aleksandra Kurzawa 3g / Natalia Maciejewska 3g
II miejsce - Wiktoria Gała GIM 1 / Karolina Sobczak 3e
III miejsce - Wiktoria Jurek 2h / Vanessa Janiczek 3e
II miejsce - Bartłomiej Franczak 3g / Jan Piotrowski GIM a’Paulo
2 XIV wrześniowy bieg przełajowy 28.09.2013 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
E. Milczarek
Dziewczęta drużynowo zajęły I miejsce w Powiecie
II miejsce indywidualnie- Natalia Łopińska 2d
3 Koszykarskie półfinały Województwa Łódzkiego ”Orlikowej Ligi Mistrzów” 04.10.2013 D. Lewandowska
A. Stępińska
Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce.
Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce.
4 Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 09.10.2013 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
J. Michalak
A. Dobroszek
D. Małolepszy
W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce.
Drużynowo, reprezentacja chłopców zajęła II miejsce.
5 Finały Województwa Łódzkiego ”Orlikowej Ligi Mistrzów” 12.10.2013 D. Lewandowska
A. Stępińska
Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce.
Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce.
6  Rejonowe Mistrzostwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych 21.10.2013 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Dziewczęta drużynowo zajęły III miejsce w Rejonie
7 Rozgrywki w tenisie stołowym szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt 23.10.2013 D. Lewandowska Dziewczęta drużynowo zajęły I miejsce w Mieście
8 IV Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w pływaniu Szkół Gimnazjalnych 25.10.2013 D. Lewandowska
J. Nowak
Reprezentacja Gimnazjum nr 3 zajęła II miejsce
9 Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców gimnazjów 05.11 .2013 D. Lewandowska
J. Nowak
W klasyfikacji generalnej dziewcząt i chłopców II miejsce wywalczyły drużyny z Gimnazjum nr 3
10  Mistrzostwa Powiatu w Tenisie stołowym 18.11.2013 D. Lewandowska Dziewczęta drużynowo zajęły II miejsce w Powiecie
11 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt 27.11.2013 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Dziewczęta zajęły II miejsce w Powiecie
12  Mistrzostwa Pabianic w piłce siatkowej dziewcząt 11.02.2014 T. Zawada Nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce
13  Pierwsze miejsce w Szkolnej Lidze Strzeleckiej 28.02.2014 T. Madaliński
E. Widz
E. Topolska
M. Pintera
Reprezentacja Gimnazjum nr 3 zajęła I miejsce
14 Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej dziewcząt 03.03.2014 T. Zawada Dziewczęta z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach zajęły w tych zawodach II miejsce zdobywając tytuł Wicemistrzyń Powiatu Pabianickiego
15  Mistrzostwa Pabianic Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chłopców 04.03.2014 D. Lewandowska Chłopcy zajęli I miejsce oraz zdobyli tytuł Mistrza Pabianic
16 Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców 13.03.2014 D. Lewandowska Chłopcy zajęli I miejsce w zawodach powiatowych
17 Wojewódzki konkurs fotograficzny „Sport w mojej szkole” 14.03.2014 D. Lewandowska Szymon Barys zajął I miejsce
18 Mistrzostwo Rejonu w Koszykówce Chłopców 02.04.2014 D. Lewandowska Koszykarze Gimnazjum nr 3 najlepsi w rejonie
19 Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa Badmintona 04.04.2014 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
Drużyny chłopców zajęły I i III miejsce.
Drużyny dziewcząt zajęły I i II miejsce.
20 III Powiatowy Turniej Strzelecki w Strzelectwie Sportowym 15.04.2014 T. Madaliński
E. Widz
Reprezentacja Gimnazjum nr 3 zajęła III miejsce
21 Drużyna koszykarzy w finale 30.04.2014 D. Lewandowska Koszykarze Gimnazjum nr 3 najlepsi w półfinale
22 Mistrzowie Pabianic w Piłce Nożnej 14.05.2014 A. Dobroszek Mistrzowie Pabianic
23 Wicemistrzowie Województwa Łódzkiego 21.05.2014 D. Lewandowska Wicemistrzowie Województwa Łódzkiego
24 Gimnazjada – Mistrzostwa Powiatu w Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt 2014 22.05.2014 E. Milczarek
J. Nowak
Drużynowo dziewczęta zajęły II miejsce w Powiecie
25 Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej 27.05.2014 A. Dobroszek Wicemistrzowie Powiatu
26  Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną Dziewcząt 30.05.2014 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
Wicemistrzynie Powiatu
27 Złote Plażowiczki 05.06.2014 T. Zawada Sandra Kail i Klaudia Becht wywalczyły złoty medal
28 Sukces w zawodach strzeleckich na Dni Pabianic 07.06.2014 T. Madaliński
E. Topolska
I miejsce zdobył uczeń klasy 3i Kacper Stolarczyk
28 Brązowe Medalistki 10.06.2014 T. Zawada Sandra Kail i Klaudia Becht wywalczyły brązowy medal

 

Rok szkolny 2012/2013
Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1 Turniej Historyczny "Wojna obronna 28 DP Armii Łódź" 28.10.2012 A. Pasiński Uczeń kl. 2b Hubert Dworak zajął 2 miejsce
Uczeń kl. 2b Wiktor Krawczyk zajął 3 miejsce
2 Stypendia Rady Miejskiej dla najzdolniejszych uczniów 18.10.2012   Paulina Klewin
Julia Fijołek
Julia Walczyk
3  Wojewódzki Przedmiotowy Konkurs z Informatyki - wyniki etapu szkolnego 21.11.2012 G. Rosiak Do etapu rejonowego zakwalifikował się uczeń klasy 3A - Jan Kisielewicz
4  VIII Przegląd Piosenki Anglojęzycznej „KERMIT” 23.11.2012 M. Kęcik Sebastian Pełka otrzymał wyróżnienie
5 Powiatowy konkurs Chemiczno-Ekologiczny 0612.2012 E. Szkudlarek
W. Czyżewska
Jan Kisielewicz z klasy 3 A zajął 1 miejsce, Kamil Sokalski i Maciej Tomaszewski obaj z klasy 3 F zajęli równorzędne 3 miejsce
6 III Powiatowy konkurs na miniaturę literacką w języku angielskim „Mini - Saga competition 11.12.2012
 
I m-ce Viktor van Wijngaarden (kl. Id)
II m-ce Aleksandra Miller (kl. IIf)
7  V Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla Dyslektyków i Dysortografików 12.12.2012 M. Brzezińska
I. Zakrzewska
I m-ce Agnieszka Widz (III b)
8  II Powiatowy Konkurs Czytelniczy 18.12.2012 M. Brzezińska
I. Zakrzewska
I m-ce Agnieszka Widz (III b)
Kasia Duda i Mateusz Jurek uzyskali tytuły finalistów konkursu
9 Osiągnięcia naszych uczniów w Konkursach plastycznych 02.01.2013 B. Debich 2 miejsce zajęła Aleksandra Kozioł, kl.2i
w konkursie, zorganizowanym przez MOK
w Pabianicach pt. "Wspomnienia z wakacji"
10 Osiągnięcia naszych uczniów w Konkursach plastycznych 02.01.2013 B. Debich 1 miejsce zajęła Anna Socha, kl.2g
2 miejsce zajęła Karolina Paradowska, kl.3g
3 miejsce zajęła Marita Berezy, kl.2g
w konkursie plastyczno- ekologicznym, którego organizatorem był pabianicki MOK pt. "Ozdoba choinkowa"
11 Osiągnięcia naszych uczniów w Konkursach plastycznych 02.01.2013 B. Debich Michalina Sadowska, kl.2f wyróżnienie w konkursie zorganizowanym przez pabianicki MDK, pt. "Kartka świąteczna - Boże Narodzenie, Nowy Rok"
12 "Kwiaty dla Babci i Dziadka" 21.01.2013 B. Debich Paulina Kacprzyk z klasy 3E zajęła 2 miejsce w konkursie
13 Sukcesy w konkursach z języka polskiego 06.03.2013 M. Bielecka Krystian Paszkiewicz, uczeń klasy 1c, zajął 2 miejsce w powiatowym konkursie literackim
14 Sukcesy w konkursach z języka polskiego 06.03.2013 M. Bielecka Agnieszka Mackiewicz, uczennica klasy 1c zdobyła tytuł MISTRZA ORTOGRAFII
15 Ogólnopolski Młodzieżowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej 14.03.2013 I. Gawrońska Dziewczęta drużynowo zdobyły I miejsce wśród gimnazjów pabianickich, a indywidualnie I miejsce zdobyła Magdalena Wójcik i II miejsce Agnieszka Widz
16 Najlepsi germaniści chodzą do Gimnazjum Nr 3! 19.03 .2013 I. Paszkiewicz
M. Pacześ-Górna
T. Madaliński
K. Snochowski
Drużyna w składzie Karolina Papiewska (III F), Magdalena Wójcik i Maksymilian Chudzik (oboje z III B)  zdobyła I miejsce w X Powiatowym Konkursie Języka Niemieckiego
17 Podsumowanie konkursu fotograficznego "Światło wieczorową porą" 19.03.2013 B. Debich Wyróżnienia otrzymały:
Katarzyna Duda z kl.2f
Agnieszka Widz z kl.3b
18 XII Gimnazjada Europejska 20.03.2013 A. Pasiński I miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie Agnieszka Widz, Katarzyna Przybysz, Maksymilian Chudzik
19 Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Edycja 2013 19.04.2013 I. Gawrońska Sebastian Drobniewski z kl. 3F, Kamil Sokalski z kl. 3F i Piotr Sosiński z kl. 3G zajęli trzecie miejsce
20 Krew - Niezastąpionym Lekiem 08.05.2013 B. Debich KAMIL JUREK, z kl. 3g otrzymał wyróżnienie
21 XII Powiatowy Konkurs Fizyczny 12.05.2013 B. Szczecińska
Z. Tuzikiewicz
I miejsce - Kamil Sokalski
II miejsce - Jan Kisielewicz
22 Sukces w zawodach Szkolnej Ligi Strzeleckiej 20.05.2013 T. Madaliński
E. Widz
E. Topolska
Drużyna Gimnazjum nr 3 zajęła I miejsce w strzelaniu z broni krótkiej i długiej w kategorii szkół gimnazjalnych.
Indywidualnie z broni krótkiej - Mateusz Lewiński
(I miejsce), Renata Labos (III miejsce),
z broni długiej - Kamil Sokalski (I miejsce),
Jan Włodarczyk (III miejsce)

 

Zawody sportowe - rok szkolny 2012/2013
Lp. nazwa zawodów sportowych data opiekun wyniki
1 XIII Wrześniowy Bieg Przełajowy 22.09.2012 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
D. Lewandowska
E. Milczarek
A. Dobroszek
D. Małolepszy
1 miejsce - Juliusz Knop z kl. 2c
W klasyfikacji drużynowej dziewczęta wywalczyły I miejsce w zawodach powiatowych.
Drużynowo, reprezentacja chłopców zajęła II miejsce zawodach powiatowych.
2  VII Międzygimnazjalne Mistrzostwa Powiatu W Tenisie Ziemnym Dziewcząt I Chłopców 28.09.2012 J. Nowak W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce
Wśród dziewcząt triumfowały:
I miejsce - Aleksandra Kurzawa
II miejsce – Natalia Maciejewska
III miejsce – Wiktoria Jurek
Wśród chłopców:
III miejsce – Mateusz Jurek
3 Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 02.10.2012 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
D. Lewandowska
D. Małolepszy
W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce.
Drużynowo, reprezentacja chłopców zajęła II miejsce.
4 Półfinały Województwa Łódzkiego ”Orlikowej Ligi Mistrzów” 05.10.2012 D. Lewandowska
J. Nowacka
Reprezentacja chłopców zajęła I miejsce.
Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce.
5 Turniej Badmintona 06.10.2012 D. Gwiazdowska
D. Lewandowska
Wśród dziewcząt triumfowały:
I miejsce – Natalia Mróz 2a
II miejsce – Aleksandra Kurzawa 2g
III miejsce – Agata Szkudlarek 2g
Wśród chłopców:
II miejsce – Jan Streit-Wlaźlak 1e
III miejsce – Kacper Kozak 1g
6 Koszykarskie Finały Województwa Łódzkiego ”Orlikowej Ligi Mistrzów” 13.10.2012 D. Lewandowska
J. Nowacka
Reprezentacja chłopców zajęła III miejsce.
Reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce.
7 Rejonowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 22.10.2012 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Reprezentacja dziewcząt zajęła III miejsce
w Rejonie.
8 Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w sztafetach pływackich dziewcząt i chłopców 05.11.2012 J. Nowak
D. Lewandowska
II miejsce
9 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt 23.01.2013 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce.
10 Gimnazjum nr 3 najlepsze w piłkę ręczną 01.02.2013 A. Dobroszek Chłopcy zajęli I miejsce w zawodach powiatowych
11 Mistrzostwa Pabianic szkół gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt 13.03.2013 A. Stępińska Nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce.
12 Koszykarze Gimnazjum nr 3 najlepsi w rejonie
Mistrzostwo Rejonu i awans do Półfinału Województwa Łódzkiego
27.03.2013 D. Lewandowska Koszykarze Gimnazjum nr 3 najlepsi w rejonie
13 Półfinały Województwa Łódzkiego Szkół Gimnazjalnych w koszykówce chłopców 10.04.2013 D. Lewandowska Koszykarze Gimnazjum nr 3 najlepsi w półfinale
14 Wicemistrzowie Województwa Łódzkiego 07.05.2013 D. Lewandowska Wicemistrzowie Województwa Łódzkiego

 

Rok szkolny 2011/2012
Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1 Ogólnopolski konkurs fotograficzny„CZŁOWIEK I PRZYRODA" 14.10.2011 B. Debich Uczeń kl. 2h WOJCIECH WŁODARCZYK zajął 2 miejsce
2 Konkurs plastyczny pt. „WOLONTARIUSZ PCK NIE OD DZIŚ" 22.10.2011 B. Debich 3 miejsce zajęła ZUZANNA RAMISZ, kl. 3i
wyróżnienia otrzymały:
SONIA MAŁOLEPSZA, kl. 3g
KAROLINA FILIPOWSKA, ubiegłoroczna kl. 3j
3 Międzyszkolny Konkurs „Der deutsche Kalender 2012” 22.11.2011 B. Debich
G. Rosiak
T. Madaliński
trzecie miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych zajęły uczennice klasy III G: Monika Rykała i Paulina Klewin
4 Wojewódzki Konkurs Geograficzno-Turystyczny "Przez lądy, morza i oceany - Afryka" 06.12.2011 E. Widz Uczeń klasy 3B Wojciech Wilk został finalistą konkursu
5 Rozstrzygnięcie konkursu powiatowego „Piękno i różnorodność opisów przyrody w literaturze” 13.12.2011 U. Węgrzyn – Skrzydlewska I miejsce w zawodach powiatowych w poziomie gimnazjów zajęła Dominika Godula z kl. III a
6 Powiatowy Konkurs Chemiczno – Ekologiczny 20.12.2011 W. Czyżewska
E. Szkudlarek.
Paulina Klewin zajęła I miejsce.
Franciszek Podborski zajął II miejsce.
7 XI Powiatowy Konkurs Literacki 23.01.2012 U. Węgrzyn – Skrzydlewska I miejsce w zawodach powiatowych zajęła Dominika Godula z kl. III a
8 Aleksandra Drozdowska - stypendystką 17.02. 2012 S. Pelizg Aleksandra Drozdowska, uczennica klasy II h otrzymała stypendium w ramach Łódzkiego Regionalnego Programu Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej
9 Agnieszka Widz laureatem Programu Stypendialnego USKI 24.02.2012   Agnieszka Widz z klasy II b została laureatem Programu Stypendialnego USKI
10 Ogólnopolski Młodzieżowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej 15.03.2012 I. Gawrońska Magdalena Wójcik z klasy 2b zajęła 1 miejsce, Patryk Bara z klasy 3b miejsce 3
11 Paulina Klewin finalistką dwóch przedmiotowych Konkursów Wojewódzkich 23.03.2012 B. Szczecińska
A. Pasiński
Paulina Klewin uczennica klasy II g została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego i Wojewódzkiego Konkursu Historycznego
12 Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ustroju Polski 21.03.2012 B. Grzesiak Daria Łopatecka uczennica klasy III B zajęła II miejsce
13  IX Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego 30.03.2012 T. Madaliński
I. Paszkiewicz
M. Pacześ-Górna
K. Snochowski
Drużyna Gimnazjum nr 3 zajęła III miejsce
Paulina Klewin (III G), Michał Guzenda (III D) i Przemysław Pułanecki (II E)
14 I Powiatowy Konkurs Plastyczny „Pisanka Wielkanocna” 29.03.2012 B. Debich wyróżnienie –
Dominika Godula z kl. 3a i Justyna Długosz z kl. 3d.
15 Konkurs Plastyczny – Ozdoba Wielkanocna 02.04.2012 B. Debich I miejsce zdobyła uczennica naszej szkoły PAULINA LEWOWSKA z kl. 3I
16  XI Gimnazjada Europejska 13.04.2012 A. Pasiński I miejsce – drużyna Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie: Katarzyna Przybysz,
Adrianna Sobczak, Agnieszka Widz
III miejsce – drużyna Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie: Aleksandra Michalak, Klaudia Michel, Aleksandra Kołodziejska
17 Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym - Edycja 2012 20.04.2012 I. Gawrońska Uczniowie naszej szkoły Kamil Sokalski z kl. 2f, Piotr Sosiński z kl. 2g i Franciszek Podborski z kl. 3b zajęli pierwsze miejsce
18 VIII edycja Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Weź byka za rogi” 08.05.2012 U. Węgrzyn - Skrzydlewska
A. Jaworska
Konkurs drużynowo wygrały uczennice  naszej szkoły: Jesika Feliś (3j), Ewelina Klimczak (3j), Daria Łopatecka (3b) i Paulina Klewin (3g)
19 V Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny " ŚWIATŁO WIECZOROWĄ PORĄ" 08.05.2012 B. Debich Paulina Oberli z kl.3F, która zajęła 2 miejsce
Monika Rykała z kl. 3G, została wyróżniona
Anna Deperas z kl.3H, została wyróżniona
Jessica Koralewska, z kl.2H, została wyróżniona
20 XI edycja Powiatowego Konkursu Fizycznego 09.05.2012 B. Szczecińska Paulina Klewin (3G) zajęła drugie miejsce
21 Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "krew = życie” 09.05.2012 B. Debich Aleksandra Michalak z kl. 2J została wyróżniona
22 II Powiatowy Konkurs Czytelniczy 29.05.2012 L. Olejnik I miejsce w konkursie zdobyła ucz. kl. IIIg – PAULINA KLEWIN
23  IV Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Jantar” 25.05.2012 D. Daszyńska Franciszek Podborski zajął III miejsce w kategorii klas trzecich i znalazł się w gronie laureatów konkursu
24 Ogólnopolski konkurs plastyczny pt. "Człowiek w ruchu" 15.06.2012 B. Debich 2 miejsce zajęła Zuzanna Kunicka z kl. 2h
3 miejsce zajęła Magdalena Duda z kl. 3d
wyróżnienie otrzymała Dominika Błaszczyk z kl. 3f

 

Zawody sportowe - rok szkolny 2011/2012
Lp. nazwa zawodów sportowych data opiekun wyniki
1 XII Wrześniowy Bieg Przełajowy 24.09.2011 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
D. Lewandowska
E. Milczarek
A. Dobroszek
P. Kasza
2 miejsce - Milena Szemraj kl.3h
W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce w zawodach powiatowych.
Drużynowo, reprezentacja chłopców zajęła III miejsce w zawodach powiatowych.
2  VI Międzygimnazjalny Turniej Tenisa Ziemnego 23.09.2011 D. Gwiazdowska Drużynowo - I miejsce w zawodach powiatowych
indywidualnie dziewczęta:
I miejsce - Aleksandra Kurzawa
III miejsce - Paulina Lewowska
3  Powiatowe Sztafetowe Biegi Przełajowe 29.09.2011 D. Lewandowska
A. Dobroszek
P. Kasza
D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce.
Reprezentacja chłopców zajęła III miejsce.
4 Mistrzostwa Pabianic w Tenisie Stołowym 12.10.2011 D. Gwiazdowska
T. Zawada
Dziewczęta zajęły I miejsce
Chłopcy zajęli III miejsce
5.  Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu 24.10.2011 J. Nowak Reprezentacja dziewcząt wywalczyła II miejsce.
6 Mistrzostwa Pabianic w Piłkę Ręczną Chłopców 27.10.2011 A. Dobroszek Chłopcy zajęli I miejsce
7 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców 07.11.2011 A. Dobroszek Reprezentacja chłopców zajęła II miejsce.
8 Mistrzostwa Rejonu w Pływaniu Dziewcząt 10.11.2011 J. Nowak
M. Grzegorzewska
Reprezentacja dziewcząt wywalczyła III miejsce w Rejonie.
9 Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym 24.11.2011 D. Gwiazdowska Nasze dziewczęta wywalczyły II miejsce.
10 Mistrzostwa Pabianic w Koszykówce Chłopców 26.01.2012 D. Lewandowska Chłopcy zajęli II miejsce
11 III Powiatowe Mistrzostwa w Narciarstwie i Snowboardzie o Puchar Starosty Pabianickiego 16.02.2012 J. Nowak
T. Zawada
P. Kasza
W snowboardzie w kategorii dziewcząt:
2 miejsce - Jałocha Adrianna kl.3b
W narciarstwie alpejskim w kategorii dziewcząt:
3 miejsce - Weronika Sobczyk kl.1h
12  Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców 29.03.2012 D. Lewandowska Chłopcy zajęli III miejsce
13 Sukces w zawodach Szkolnej Ligi Strzeleckiej 03.03.2012 T. Madaliński
E. Widz
E. Topolska
Drużyna Gimnazjum nr 3 zajęła I miejsce w strzelaniu z broni długiej i krótkiej w kategorii szkół gimnazjalnych
14 Finał GIMNAZJADY w koszykówce dziewcząt 28.03.2012 J. Nowacka Mistrzem województwa łódzkiego została reprezentacja GIMNAZJUM NR 3 w Pabianicach
15 V Amatorski Turniej Koszykówki 12.05.2012 D. Lewandowska
M. Słowik
Nasza reprezentacja chłopców wywalczyła I miejsce i zdobyła Puchar Kapelana Sportu
16 Mistrzostwa Pabianic w Piłce Nożnej Dziewcząt 16.05.2012 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
Dziewczęta zajęły I miejsce
17 Mistrzostwa Pabianic w Piłce Nożnej Chłopców 17.05.2012 A. Dobroszek
A. Stępińska
Drużyna Gimnazjum nr 3 zajęła II miejsce w Pabianicach
18 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców 24.05.2012 A. Dobroszek Chłopcy zajęli II miejsce
19 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt 25.05.2012 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
Nasze dziewczęta wywalczyły II miejsce.
20  Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt i Chłopców w Lidze Lekkoatletycznej Gimnazjów 30.05.2012 A. Dobroszek
A. Stępińska
D. Lewandowska
J. Nowak
Reprezentacja chłopców zajęła drużynowo II miejsce
Drużynowo dziewczęta zajęły III miejsce
21 VIII Ogólnopolska Gimnazjada w Koszykówce Dziewcząt 7-10.06.2012 J. Nowacka

V miejsce w Polsce

22 III Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w Pływaniu 15.06.2012 J. Nowak Reprezentacja chłopców zajęła drużynowo III miejsce
Drużynowo dziewczęta zajęły I miejsce

 

Rok szkolny 2010/2011
Stypendium Uniwersyteckiej Szkoły Kształcenia Indywidualnego dla Moniki Rykały
Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1 Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka angielskiego 03.11.2010 M. Kęcik Do etapu rejonowego zakwalifikował się Franciszek Podborski
2 Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego 18.11.2010 I. Zakrzewska
M. Jaworska
L. Olejnik
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie naszego gimnazjum:
Paulina Klewin
Marcelina Drewnowska
Damian Zamolski
Karolina Bilecka
Maciej Zakrzewski
Agnieszka Szynk
Małgorzata Bajer
Julia Kołodziej
Klaudia Karp
3 Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z matematyki 18.11.2010 W. Stanek Do etapu rejonowego zakwalifikował się Chrystian Musiał
4 Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z fizyki 23.11.2010 A. Mielczarek Do etapu rejonowego zakwalifikował się Chrystian Musiał
5 Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z chemii 26.11.2010 W. Czyżewska
E. Szkudlarek
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie naszego gimnazjum:
Maciej Zakrzewski
Natalia Maciejewska
6  V edycja Powiatowego Konkursu "Fizyka łatwiejsza niż myślisz" 06.12.2010 Z. Tuzikiewicz drużyna z naszego gimnazjum w składzie Joanna Czermańska, Paulina Kaczmarek, Katarzyna Nowak, zajęła I miejsce
7. Powiatowy Konkurs Chemiczny 14.12.2010 W. Czyżewska
E. Szkudlarek
Natalia Maciejewska zajęła II miejsce
8. Aleksandra Drozdowska stypendystką 17.12.2010   Aleksandra Drozdowska stypendystką projektu „Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej"
9 Sukcesy w konkursach plastycznych 20.12.2010 B. Debich Drugie miejsce w konkursie  zorganizowanym przez MOK „Ozdoba Choinkowa" zdobyła Weronika Walaszczyk z klasy 2f
Nagroda w konkursie  zorganizowanym przez MDK „Kartka świąteczna – Boże Narodzenie, Nowy Rok" - Ewelina Bujak z klasy 2i
Pierwsze miejsce w województwie w konkursie fotograficznym pt. „Świat przyrody w miniaturze" - Patrycja Jurek z klasy 3j
10 X Gimnazjada Europejska 18.03.2011 A. Pasiński III miejsce – drużyna z Gimnazjum nr 3 w Pabianicach w składzie: Paulina Klewin, Anna Kurzawa, Monika Rykała
11 X Powiatowy Konkurs Fizyczny 06.05.2011 A. Mielczarek III miejsce zajął Damian Zamolski z klasy III A
12 Powiatowy konkurs - 220 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 10.05.2011 B. Grzesiak Franciszek Podborski z kl. II B zajął
II miejsce
13 IV Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Chemiczny pod hasłem „Sprzymierzeńcy przyrody” 26.06.2011 W. Czyżewska
E. Szkudlarek
I i II miejsce zajęły drużyny z naszego gimnazjum

 

Zawody sportowe - rok szkolny 2010/2011
Lp. nazwa zawodów sportowych data opiekun wyniki
1 XI Wrześniowy Bieg Przełajowy 18.09.2010 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
D. Gryga
W klasyfikacji drużynowej nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce
indywidualnie dziewczęta:
1 miejsce - Milena Szemraj kl.2h
2 V Międzygimnazjalny Turniej Tenisa Ziemnego 20.09.2010 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
W punktacji drużynowej
II miejsce - GIMNAZJUM nr 3
indywidualnie dziewczęta:
II miejsce - Iwona Kozłowska kl. 3h
III miejsce - Paulina Lewowska kl. 2i
III miejsce - Karolina Bilecka kl. 3h
3 Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych Gimnazjów 22.09.2010 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
D. Gryga
Dziewczęta zajęły II miejsce w zawodach powiatowych
4. Mistrzostwa Powiatu w Pływaniu 09.11.2010 D. Lewandowska
J. Nowak
Dziewczęta zajęły II miejsce
Chłopcy zajęli III miejsce
5. Mistrzostwa Pabianic w Tenisa Stołowego 16-17.11.2010 D. Gwiazdowska Dziewczęta zajęły II miejsce
• Rachela Pomorska kl.3i
• Sandra Simura kl.3i
• Julita Grzeszczyk kl.1h

Chłopcy zajęli III miejsce
6. Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt 22.11.2010 J. Nowacka Dziewczęta zajęły II miejsce
7. Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym 24.11.2010 D. Gwiazdowska Dziewczęta zajęły III miejsce
8. Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców 25.02.2011 T. Zawada Chłopcy zajęli II miejsce
9. Mistrzostwa Pabianic w Piłce Siatkowej 07-09.03 D. Gryga
P. Kasza
Dziewczęta zajęły III miejsce
Chłopcy zajęli I miejsce
10 Finał Wojewódzki Koszykówki Dziewcząt 25.03.2011 J. Nowacka Dziewczęta zajęły II miejsce
w Województwie Łódzkim
11 Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Chłopców 23-25.03.2011 D. Gryga Chłopcy zajęli II miejsce w Powiecie
12 Powiatowa Liga Lekkoatletyczna 11.05.2011 E. Milczarek
P. Kasza
J. Nowak
D. Małolepszy
A. Dobroszek
Reprezentacje, zarówno dziewcząt, jak i chłopców naszego Gimnazjum zajęły II miejsce w zawodach powiatowych
13 Mistrzostwa Pabianic w Piłkę Nożną Dziewcząt 19.05.2011 D. Gwiazdowska
A. Stępińska
Dziewczęta zajęły I miejsce
 
14 Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w Pływaniu 10.06.2011 J. Nowak
D. Lewandowska
Reprezentacja Gimnazjum nr 3 zajęła
I miejsce

 

Rok szkolny 2009/2010

Wśród siedmiorga nagrodzonych Nagrodą Rady Miejskiej 2009 dla najzdolniejszych uczniów znalazło się czworo tegorocznych absolwentów Gimnazjum nr 3.
Za osiągnięcia w dziedzinie nauki:
Karolina Dembowska - ukończyła Gim. nr 3 ze średnią 5,4.
Antoni Grzanka - ukończył Gim. nr 3 ze średnią 5,43.
Aleksandra Likońska - ukończyła Gim. nr 3 ze średnią 6,0.
Za osiągnięcia sportowe:
Michał Michalak – Gim. nr 3 ukończył ze średnią 5,2.

Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1. Powiatowy Konkurs Historyczny „63 dni boju powstańczego” 18.09.2009 A. Pasiński
B. Grzesiak
Drużyny naszego gimnazjum w składzie: Glapa Aleksander, Kapuścińska Karolina, Malinowska Amelia oraz Kołodziej Kacper, Stępiński Sebastian, Winczewski Jędrzej zajęły II i III miejsce
2. Powiatowy Konkurs Recytatorski 29.09.2009 M. Bielecka I miejsce Dominika Sobczak z klasy II E
3. Powiatowy konkurs „Był taki Wrzesień…” 29.09.2009 J. Marczuk Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Michalina Jaros, Agnieszka Rucińska i Iwetta Tomaszewska zajęła I miejsce
4 Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii 25.11.2009 L. Pietraszek Do etapu rejonowego zakwalifikowała się Agnieszka Lewandowska z klasy 3F
5 Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii 26.11.2009 E. Szkudlarek
W. Czyżewska
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie naszego gimnazjum:
Agnieszka Rucińska z klasy III c
Amelia Malinowska z klasy III a
Dominik Kobiera z klasy II d
6 Konkurs miejski „Wojna-chaos, bitwa- niepokój”, organizowany przez MDK Pabianice 26.11.2009 B. Debich Nagroda w kategorii gimnazjum
Paulina Żuk, kl. 3g
7 Etap rejonowy Konkursu Geograficznego „Przez lądy, morza i oceany – Azja” 30.11.2009 E. Widz Alicja Chrzanowska z klasy III B zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego.
7 Szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego 30.11.2009 M. Jaworska
M. Bielecka
I. Zakrzewska
U. Węgrzyn-Skrzydlewska
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie naszego gimnazjum:
1. Rucińska Agnieszka – kl.III c
2. Lewandowska Agnieszka – kl.III f
3. Malinowska Amelia – kl.III a
4. Szyller Sebastian – kl.III g
5. Zamolska Karolina – kl.III m
9 Konkurs fotograficzny „Przyjazne i nieprzyjazne miejsca dla niepełnosprawnych w naszym mieście”, organizowany prze Bibliotekę Miejską przy ul. Św Jana 10 01.12.2009 B. Debich Nagrody:
Łukasz Kowalczyk, kl. 3b
Maria Witkowska, kl. 2j
10 IV Turniej Recytatorski Literatury Europejskiej o randze wojewódzkiej 11.12.2009 M. Bielecka I nagroda - Dominika Sobczak z klasy 2E
11 Konkurs miejski „Wizerunek św. Mikołaja” organizowany przez ODK PSM Pabianice 18.12.2009 B. Debich I miejsce Dominika Nowotna, kl. 2d
II miejsce Maksymilian Rozwandowicz,
kl. 3e
12 Konkurs ogólnopolski „Kartka świąteczna, Boże Narodzenie, Nowy Rok”, organizowany przez MDK Pabianice 22.12.2009 B. Debich Nagroda w kategorii gimnazjum:
Adrian Zajączkowski, kl. 3c
Wyróżnienia:
Paulina Żuk, kl. 3g
Ewelina Bandzierz, kl. 3g
13 XII Dyktando Ekologiczne 15.01.2010   III miejsce  Paulina Klewin z klasy Ig
14 Konkurs „Szop Pracz” 12.03.2010 S. Pelizg I miejsce Sebastian Szyller kl. 3g
II miejsce Magdalena Czyżewska kl. 3g
15 VII Ogólnopolski Konkursu Wiedzy Informatycznej 15.03.2010 G. Rosiak Do kolejnego etapu zakwalifikował się uczeń klasy III a - Karol Przedmojski
16 IV Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy O Internecie Dialnet Masters 16.03.2010 G. Rosiak Drużyna w składzie: Igor Bekier i Patryk Pietrasiak z klasy III k oraz Grzegorz Smyła i Kacper Zajączkowski z klasy III c znalazła się w grupie laureatów I etapu olimpiady
17 Ogólnopolski Młodzieżowy Turnieju Wiedzy Pożarniczej na szczeblu miejskim 17.03.2010  I. Gawrońska Drużyna zdobyła I miejsce
Weronika Bałazińska z kl. 3m zdobyła I miejsce indywidualnie
18 IX Gimnazjada Europejska 18.03.2010 K. Jurek
A. Pasiński
II miejsce – Gim. nr 3 w Pabianicach – Amelia Malinowska, Karolina Kapuścińska, Weronika Szkudlarek
19 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Wiatr, Huragan, Pożar, Woda – Strażak Zawsze Rękę Poda” 19.03.2010 B. Debich Ada Śliwińska z kl.3M otrzymała wyróżnienie
Łukasz Franczak z kl.3B zajął 1 miejsce
20 VII Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego 24.03.2010   Gimnazjum nr 3 w składzie: Alicja Chrzanowska, Łukasz Kowalczyk (oboje z III B) i Iwetta Tomaszewska (III C) zajęło III miejsce
21 Eliminacje Wojewódzkie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajmy Ojcowiznę" 26.03.2010 A. Pasiński Agnieszka Lewandowska z klasy 3 F zdobyła III miejsce w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajmy Ojcowiznę"
22 Wojewódzki Konkursy Języka Polskiego 28.04.2010 M. Bielecka
U. Węgrzyn-Skrzydlewska
Amelia Malinowska (laureatka)
Karolina Zamolska (finalistka)
23  Powiatowy Konkurs Polonistyczny 19.05.2010 M. Bielecka
U. Węgrzyn-Skrzydlewska
I. Zakrzewska
M. Brzezińska
I miejsce – Agnieszka Lewandowska – kl. III F
III miejsce – Amelia Malinowska –
kl. III A
W kategorii zespołowej – nasza szkoła zdobyła II miejsce w powiecie
24 Powiatowy konkurs matematyczno-przyrodniczy 27.05.2010 L. Pietraszek
A. Mielczarek
D. Tosik
A. Kapuścińska
G. Worach-Kapitułka
I miejsce – Karolina Kopycka – kl. III G
25 Finał III Powiatowego Konkursu Ekologiczno – Chemicznego 28.05.2010 E. Szkudlarek
W. Czyżewska
I miejsce – Gim. nr 3 w Pabianicach –
Barbara Durajska
Karolina Bilecka
Natalia Maciejewska

II miejsce – Gim. nr 3 w Pabianicach –
Amelia Malinowska
Agnieszka Rucińska
Dominik Kobiera

Zawody sportowe - rok szkolny 2009/2010
Lp. nazwa zawodów sportowych data opiekun wyniki
1 IV Międzygimnazjalny Turniej Tenisa Ziemnego o Mistrzostwo Pabianic 21.09.2009 D. Gwiazdowska W punktacji drużynowej
I miejsce - GIMNAZJUM nr 3
indywidualnie dziewczęta:
II miejsce - Seroka Natalia
indywidualnie chłopcy:
III miejsce - Marciniak Mikołaj
2 X Wrześniowy Bieg Przełajowy 26.09.2009 D. Gwiazdowska
E. Milczarek
D. Małolepszy
D. Gryga
indywidualnie:
Siess Małgorzata kl.2k - III miejsce
Stępień Mateusz kl.3c - I miejsce
drużynowo dziewczęta - III miejsce
3 Zwycięstwo w XI Rajdzie Pieszym ODK PSM 01.10.2009 T. Madaliński
W. Kania
Drużyna z Gimnazjum nr 3 zajęła w konkursie I miejsce
4 Szkolna Liga Strzelecka w sezonie 2008/2009 02.10.2009 E. Widz
T. Madaliński
drużynowo - I miejsce
Martyna Banaszczyk -1 miejsce w strzelaniu z broni krótkiej
5 Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 07.10.2009 D. Gwiazdowska
E. Milczarek
D. Małolepszy
D. Gryga
Sztafeta dziewcząt i sztafeta chłopców, zajęły II miejsce
6 I Rajd Pamięci Druha Harcmistrza Zygmunta Kłysa 17.10.2009 K. Jurek
T. Madaliński
A. Mielczarek
Drużyna z Gimnazjum nr 3 zajęła w rajdzie II miejsce
7 Turniej Halowej Piłki Nożnej 13.10.2009 A. Dobroszek I miejsce w turnieju
8 Mistrzostwa Pabianic w Tenisa Stołowego 04.11.2009 E. Milczarek
T. Zawada
Reprezentacja dziewcząt, jak i chłopców zajęły III miejsca w mieście
9 Mistrzostwa Pabianic w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych 13.01.2010 T. Zawada I miejsce w Pabianicach
10 Mistrzostwa Pabianic w koszykówkę dziewcząt szkół gimnazjalnych 18.01.2010 J. Nowacka I miejsce w Pabianicach
11 Mistrzostwa Powiatu w koszykówce chłopców szkół gimnazjalnych 22.01.2010 T. Zawada I miejsce i Mistrzostwo Powiatu Pabianickiego
12 Mistrzostwa Powiatu w koszykówkę dziewcząt szkół gimnazjalnych 26.01.2010 J. Nowacka I miejsce i Mistrzostwo Powiatu Pabianickiego
13 Mistrzostwa Pabianic w Siatkówkę Dziewcząt i Chłopców 10.03.2010 D. Gryga chłopcy - I miejsce
dziewczęta - II miejsce
14 Finał Mistrzostw Powiatu w Siatkówkę Chłopców 17.03.2010 D. Gryga II miejsce
15 Mistrzostwa Pabianic w Piłce Ręcznej Chłopców 29.03.2010 A. Dobroszek I miejsce
16 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców 07.04.2010 A. Dobroszek I miejsce i Mistrzostwo Powiatu Pabianickiego
17 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Dziewcząt 20.04.2010 J. Nowacka I miejsce
18 Mistrzostwa Rejonu w Piłce Ręcznej Chłopców 23.04.2010 A. Dobroszek II miejsce w Rejonie
19 Mistrzostwa Pabianic w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych 18.05.2010 A. Dobroszek
P. Kasza
I miejsce
20 Mistrzostwa Pabianic w Piłkę Nożną Dziewcząt 21.05.2010 A. Stępińska I miejsce
21 Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Nożną Dziewcząt 25.05.2010 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
I miejsce
22 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców 27.05.2010 A. Dobroszek
P. Kasza
I miejsce
23 Mistrzostwa Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców 28.05.2010 A. Dobroszek
P. Kasza
I miejsce w Rejonie
24 Mistrzostwa Rejonu w Piłce Nożnej Dziewcząt 31.05.2010 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
II miejsce w Rejonie
25 Gimnazjum Nr 3 - Wicemistrzem Województwa Łódzkiego w „Orlikowej Lidze Mistrzów” 01.06.2010 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
II miejsce w województwie
26 I Mistrzostwa Pabianic w Pływaniu o Puchar Starosty Powiatu Pabianickiego 07.06.2010 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
D. Małolepszy
reprezentacja dziewcząt zajęła II miejsce
reprezentacja chłopców zajęła I miejsce

Rok szkolny 2008/2009
Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1. III Turniej Recytatorski Literatury Europejskiej 24.10.2008 M. Brzezińska
I. Zakrzewska
L. Olejnik
M. Bielecka
Wyróżnienia: A. Wąsowicz, D. Sobczak
III miejsce - D. Sobczak
2. Powiatowy konkurs interdyscyplinarny dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych „Jak Feniks z popiołów”
- finał
27.10.2008 B. Grzesiak II miejsce – M. Papuga
3. Ogólnopolski Konkurs Informatyczny INTERSIEĆ listopad 2008 G. Rosiak 7 uczniów zakwalifikowanych do
II etapu
4. Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego - eliminacje szkolne 26.11.2008 E. Kabacińska A. Jachowicz – zakwalifikował się do etapu rejonowego
5. Konkurs matematyczny „Pingwin”
Wyniki konkursu „Pingwin”
27.11.2008 W. Stanek
A. Kapuścińska
I. Sokół
Laureatami zostali:
Chrystian Musiał z kl. I A, który zajął III miejsce w kategorii klas pierwszych
oraz
Dominik Kobiera z kl. I D, który zajął IV miejsce.
W klasach trzecich, za zajęcie X miejsca, wyróżnienie otrzymał Mateusz Dubiel
z kl. III H.
6. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Historii – eliminacje szkolne 05.11.2008 B. Grzesiak M. Papuga, M. Michalak – zakwalifikowali się do etapu rejonowego
7. Konkurs "Fizyka łatwiejsza niż myślisz" 08.12.2008 Z. Tuzikiewicz Wyróżnienia:
- A. Wojtczak i N. Michalska,
- P. Michel i P. Bartyzel
8. Eliminacje rejonowe do XI Powiatowego Dyktanda Ekologicznego 12.02.2009 A. Jaworska
P. Ozimek
U. Węgrzyn-Skrzydlewska
I. Zakrzewska
III miejsce - K. Bilecka
9. Ogólnopolski Konkurs „Liga Ortograficzna” 18.02.2009 M. Brzezińska
U. Węgrzyn-Skrzydlewska
Laureat konkursu wojewódzkiego:
A. Chrzanowska (2 B)
10. Powiatowy Konkurs pod hasłem „My i Las” - finał 26.02.2009 E. Widz
M. Grzegorzewska
II miejsce indywidualnie – A. Wojtczak
III miejsce drużynowo Gim. nr 3
11. Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” - etap wojewódzki 07.03.2008 J. Marczuk
B. Grzesiak
A. Pasiński
- Prace indywidualne:
I miejsce – A. Likońska
- Prace zespołowe:
II miejsce – I. Giernat, M. Krysiak, M. Góra, K. Dembowska
- Prace multimedialne:
I miejsce – M. Jończyk, M. Zakrzewska
II miejsce – N. Karolczak, W. Chmielewska, M. Jarzyna
Na etapie powiatowym:
nagroda specjalna – K. Sarińska, M. Muszyńska, M Kapitułka
12. Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Fizyki
– etap wojewódzki
10.03.2009 M. Kosowska K. Dembowska – finalistka
13. Młodzieżowy Turniej Wiedzy Pożarniczej – etap miejski 12.03.2009 I. Gawrońska I miejsce – W. Bałazińska
II miejsce – M. Zakrzewski
III miejsce – M. Mackiewicz
14. Kangur Matematyczny 19.03.2009 I. Sokół
D. Daszyńska
Wyróżnienia:
A. Rucińska (II c)
M. Ślusarz (II m)
N. Morawska (III d)
K. Dembowska (III e)
M. Dubiel (III h)
15. II Powiatowy Konkurs Ornitologiczny „Ptaki Pabianic i okolic” 25.03.2009 M. Grzegorzewska
R. Bartosik
II miejsce – drużyna:
A. Ochęcki,
P. Dziatkiewicz,
B. Durajska
16. VI Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego 01.04.2009 I. Paszkiewicz
E. Włodarczyk
T. Madaliński
I miejsce – drużyna:
B. Długosz,
M. Banaszczyk,
A. Wojtczak
17. VI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Gimnazjalnych 02-03.04.
2009
G. Rosiak III miejsce w Polsce – A. Grzanka
18. Konkurs Matematyczny „Panda” 03.04.2009 I. Sokół V miejsce – K. Dembowska
19. Eurogimnazjalista 2009 – Konkurs Powiatowy 06.04.2009 B. Grzesiak Zwycięska drużyna:
M. Michalak, M. Papuga
20. II Powiatowy Konkurs Ekologiczno – Chemiczny 28.04.2009 W. Czyżewska
E. Szkudlarek
I miejsce – drużyna:
Aleksandra Likońska - III A,
Antoni Grzanka - III E,
Chrystian Musiał - I A
21. Powiatowy Konkurs Wiedzy o Stolicy Powiatu „Pabianice – Miast Trzech Koron” 29.04.2009 K. Jurek II miejsce:
M. Wojszczyk, I. Smerek, M. Kot
22. I edycja Powiatowego Konkursu dla Dysortografików 29.04.2009 M. Brzezińska
L. Olejnik
Dyktando:
I miejsce – A. Dorada
wyróżnienie – M. Hagner
Praca plastyczna:
I miejsce – J. Kremplewska
wyróżnienie – R. Jochymek
23. Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Światło wieczorową porą” 30.04.2009 B. Debich Wyróżnienia: M. Przyrowska, A. Jachowicz
Wyróżnienia honorowe: N. Seroka, M. Ślusarz, N. Chorzewska, S. Goliński, M. Banaszczyk, I. Tomaszewska, M. Nowak
24. X Powiatowy Konkurs Matematyczny 05.05.2009 I. Sokół
E. Dąbek
I miejsce – K. Bilecka
II miejsce – D. Kobiera
25. Powiatowy Konkurs Fizyczny 06.05.2009 A. Mielczarek
B. Szczecińska
I miejsce – K. Dembowska
II miejsce - A. Likońska
26. Finał Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego pt.: „Król Władysław Jagiełło” 13.05.2009 J. Marczuk
I. Zakrzewska
Karolina Kopycka z kl. II g - I miejsce wśród gimnazjalistów
27. Powiatowy Konkurs „Potrafię ratować” 21.05.2009 I. Gawrońska III miejsce - drużyna w składzie:
M. Kiełbasa, J. Krakowska, A. Lewandowska, K. Michałka

Zawody sportowe - rok szkolny 2008/2009
Lp. nazwa zawodów sportowych data opiekun wyniki
1 IX WRZEŚNIOWY BIEG PRZEŁAJOWY 20.09.2008 J. Nowak,
D. Gwiazdowska
E. Milczarek
D. Małolepszy
Klasyfikacja indywidualna - Dziewczęta:
1.Siess Małgorzata  kl. 1K
3.Pietrzak Kalina kl. 3K
Chłopcy:
1.Stępień Mateusz kl.2 C
I miejsce drużynowo dziewczęta
II miejsce drużynowo chłopcy
2 III Międzygimnazjalny Turniej Tenisa Ziemnego 26.09.2008 D. Gwiazdowska Klasyfikacja indywidualna - Dziewczęta:
Michalska Natalia kl. 3C -  II miejsce
Jarosz Małgorzata kl. 2A - III miejsce
Łakomska Nicola kl. 3E – IV miejsce
Chłopcy:
Parada Maciej kl. 3E - I miejsce
I miejsce drużynowo GIMNAZJUM nr 3
3 Biegi na orientację „O co biega w BnO ?” 29.09.2008 E. Milczarek
D. Gwiazdowska
I miejsce drużynowo
4 Mistrzostwa Powiatu w sztafetowych biegach przełajowych 08.10.2008 E. Milczarek
D. Gwiazdowska
D. Małolepszy
Dziewczęta - I miejsce w Pabianicach i I miejsce w zawodach powiatowych
Chłopcy - III miejsce w Pabianicach i VI w zawodach powiatowych
5 Rejonowe sztafetowe biegi przełajowe 17.10.2008 J. Nowak
D. Gwiazdowska
VI miejsce drużynowo
6 Turniej halowej piłki nożnej z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej 17.10.2008 A. Dobroszek I miejsce drużynowo
7 Mistrzostwa Powiatu Pabianickiego w sztafetach pływackich 27.10.2008 J. Nowak
D. Gwiazdowska
III miejsce - sztafeta dziewcząt
II miejsce - sztafeta chłopców
8 Mistrzostwa Pabianic w tenisa stołowego Szkół Gimnazjalnych 6.11.2008 D. Gwiazdowska
T. Zawada
Dziewczęta - I miejsce
1. Pawlak Monika 3k
2. Muszyńska Marta  3k

9 Rejonowe mistrzostwa w sztafetach pływackich 13.11.2008 D. Gwiazdowska
D. Małolepszy
IV miejsce  w Rejonie - sztafeta chłopców
10 Mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym dziewcząt 21.11.2008 D. Gwiazdowska III miejsce –
Pawlak Monika   kl.3k
Muszyńska Marta  kl.3k
11 Mistrzostwa powiatu w koszykówce dziewcząt gimnazjów  16 – 17. 02.2009 J. Nowacka I miejsce drużynowo 
12 Mistrzostwa powiatu w koszykówce chłopców gimnazjów 17 – 20.02.2009 T. Zawada II miejsce drużynowo 
13 Mistrzostwa powiatu w szachach dziewcząt i chłopców 17.02.2009 J. Nowak V miejsce drużynowo
14 Mistrzostwa Rejonu w koszykówkę szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt 26.02.2009 Jolanta Nowacka I miejsce drużynowo
15 Półfinał Wojewódzki w Koszykówkę Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych 09.03.2009 Jolanta Nowacka I miejsce drużynowo
16 Mistrzostwa Pabianic w siatkówce chłopców 11.03.2009 Dobrosław Gryga III miejsce drużynowo
17 Mistrzostwa Pabianic w siatkówce dziewcząt 12.03.2009 Dobrosław Gryga II miejsce drużynowo
18 Powiatowe Mistrzostwa w siatkówce dziewcząt 24.03.2009
27.03.2009
Dobrosław Gryga II miejsce drużynowo
19 II otwarte drużynowe mistrzostwa Łodzi w warcabach 26.03.2009 E. Milczarek
D. Gwiazdowska
II miejsce drużynowo
20 Finał wojewódzki w koszykówce dziewcząt szkół gimnazjalnych 02.04.2009 Jolanta Nowacka II miejsce drużynowo
21 Mistrzostwa Pabianic w piłce ręcznej chłopców 02.04.2009 Andrzej Dobroszek II miejsce drużynowo
22 Mistrzostwa powiatu w piłce ręcznej chłopców 03.04.2009 Andrzej Dobroszek I miejsce drużynowo
23 II halowy turniej piłki nożnej 03.04.2009 Dobrosław Gryga II miejsce drużynowo
24 Mistrzostwa Pabianic w piłce ręcznej dziewcząt 06.04.2009 Jolanta Nowacka II miejsce drużynowo
25 Mistrzostwo Powiatu Pabianickiego w piłce ręcznej dziewcząt 07.04.2009 Jolanta Nowacka I miejsce drużynowo
26 Rejonowe mistrzostwa w piłce ręcznej dziewcząt 20.04.2009 Jolanta Nowacka II miejsce drużynowo
27 Mistrzostwa rejonu w piłkę ręczną chłopców 20.04.2009 Andrzej Dobroszek II miejsce drużynowo
28 Mistrzostwa Pabianic w piłce nożnej chłopców 29.04.2009 Andrzej Dobroszek II miejsce drużynowo
29 Mistrzostwa Pabianic w piłce nożnej dziewcząt 30.04.2009 Dariusz Małolepszy I miejsce drużynowo
30 Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców 05.05.2009
07.05.2009
Elżbieta Milczarek
Andrzej Dobroszek
I miejsce drużynowo
31 Akcja „Cała Polska biega” 09.05.2009 Dorota Gwiazdowska
Elżbieta Milczarek
Dobrosław Gryga
I miejsce drużynowo - dziewczęta
II miejsce drużynowo - chłopcy
Indywidualnie
I miejsce – Pietrzak Kalina
II miejsce – Hagner Justyna
III miejsce – Tomaszewska Iwetta
32 Mistrzostwa Powiatu w lidze lekkoatletycznej 13.05.2009 Dorota Gwiazdowska
Joanna Nowak
Elżbieta Milczarek
Dariusz Małolepszy
Andrzej Dobroszek
I miejsce drużynowo - dziewczęta
33 Mistrzostwa Rejonu w piłce nożnej chłopców 14.05.2009 Elżbieta Milczarek
Andrzej Dobroszek
II miejsce drużynowo
34 Mistrzostwa Rejonu w lidze lekkoatletycznej 20.05.2009 Dorota Gwiazdowska
Joanna Nowak
VI miejsce drużynowo
35 Mistrzostwa Rejonu w piłce nożnej dziewcząt 02.06.2009 Dariusz Małolepszy III miejsce drużynowo
36 I Otwarty Międzyszkolny Turniej „trójek” Koszykarskich z okazji XXXII Dni Pabianic 09.06.2009 Jolanta Nowacka
Tomasz Zawada
III miejsce drużynowo: Kalina Pietrzak, Sylwia Włodarek, Sara Grzybek
III miejsce drużynowo: Mikołaj Marciniak,
Mateusz Grabowski, Maksymilian Rozwandowicz,
Kamil Nowak

Rok szkolny 2007/2008
Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1. Powiatowy Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego-eliminacje szkolne 27.09.2007 A. Strzelecka 10 uczniów zakwalifikowało się do etapu międzyszkolnego
2. Konkurs wiedzy o patronie miasta Pabianic Maksymilianie Marii Kolbe 11.10.2007 M. Ciepłucha W. Motyl, M. Krzewicki - wyróżnienie
3. Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” – etap wojewódzki 17.10.2007 M. Jaworska
S. Szczesio
Anna Wojtczak – I miejsce
4. Konkurs „Środowisko i czystość Gminy Miejskiej Pabianice” 24.10.2007 R. Bartosik II miejsce: A. Likońska, M. Boniecka
M. Rządzińska
5. II Turniej Recytatorski Literatury Europejskiej – etap szkolny 26.10.2007 M. Brzezińska
B. Frachowicz
L. Olejnik
J. Chwalewski, S. Fijałkowska – zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego
6. Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” –etap rejonowy wrzesień 2007 S. Szczesio Anna Wojtczak zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego
7. I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Austrii 16.10.2007   I miejsce -  M. Jarzyna
III miejsce - E. Grzanka
8. Powiatowy Konkurs Historyczny „Generał Władysław Anders - wódz i patriota” – etap szkolny 06.11.2007 B. Grzesiak
E. Zawada
zakwalifikowali się do etapu powiatowego:
K. Kot, M. Krzewicki, M. Frankiewicz
9. Konkurs rajdowy o życiu Heleny Salskiej 10.11.2007   I miejsce: M. Zielińska, K. Młudzik
10. Eliminacje szkolne do X Powiatowego Dyktanda Ekologicznego 13.11.2007   7 uczniów zakwalifikowało się do etapu miejskiego
11. Eliminacje szkolne do konkursu
„My i las”
28.11.2007 E. Widz Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Sz. Grzegorzewski, B. Siwek, K. Mysiak
12. Wojewódzki Konkurs Informatyczny Inform@x
- etap szkolny
28.11.2007 G. Rosiak
M. Ostrowska
Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:
Kornel Kot, Adam Dziedzic, Michał Jarzyna
13.  Ogólnopolski Konkurs Plastyczny – „Projekt   kartki świątecznej na Boże Narodzenie i Nowy Rok” listopad 2007 B. Debich Wyróżnienie w kategorii do lat 15 – A. Kozłowska
14. Konkurs fotograficzno-ekologiczny „Pabianickie pomniki przyrody” 02.12.2007 E. Szkudlarek I miejsce w kat. do lat 16 – N. Karolczak
15. Konkurs „Fizyka łatwiejsza niż myślisz” 03.12.2007 B. Szczecińska
Z. Tuzikiewicz
III miejsce – K. Kot, M. Krzewicki, M. Jarzyna
16. Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap szkolny 05.12.2007 U. Dzwonnik
B. Grzesiak
J. Marczuk
A. Pasiński
E. Zawada
Zakwalifikowali się do etapu rejonowego: E. Grzanka, K. Gawroński, A. Kozłowska, A. Klat, J. Ludwisiak, M. Papuga, M. Michalak, M. Brzozowski, M. Gwiazdowska, D. Gros, A. Grądzka, K. Jachimska, A. Likońska, M. Jarzyna
17. Wojewódzki Konkurs Biologiczny – etap szkolny 06.12.2007 L. Pietraszek
M. Grzegorzewska
Zakwalifikowali się do etapu rejonowego:
B. Siubdzia
R. Wójcik
18. Powiatowy Konkurs Historyczny „Generał Władysław Anders - wódz i patriota” – etap finałowy 10.12.2007 B. Grzesiak
M. Frankiewicz
IV miejsce – wyróżnienie:
Kornel Kot
19. Wojewódzki Konkurs Matematyczny – etap szkolny 03.12.2007 I. Sokół
J. Jarmakowska
Zakwalifikowali się do etapu rejonowego: A. Gruchot, M. Jarzyna
20. Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap szkolny 04.12.2007 A. Strzelecka Zakwalifikowali się do etapu rejonowego: K. Wiśniewska, N. Grzanka
21. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  „Anioły opiekunami sportowców” grudzień 2007 B. Debich III miejsce –  A. Wlazło
22. V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Informatycznej Uczniów Szkół Gimnazjalnych "Komputer dla Młodego Biznesmena"- I etap 01-31.01.
 2008 r.
 
G. Rosiak Zakwalifikował się do II etapu - K. Kot
23. Powiatowy Konkurs „Opowiedz mi ...” 17.01.2008 M. Bielecka
B. Frachowicz
A. Skura
U. Węgrzyn-Skrzydlewska
W kategorii esej:
II miejsce - M. Góra,
wyróżnienie - A. Kozłowska, A. Likońska
W kategorii wiersz:
wyróżnienie: K. Zamolska
24. X Dyktando Ekologiczne
(konkurs powiatowy)
17.01.2008 M. Bielecka
M. Brzezińska
L. Jurek
L. Olejnik
U. Węgrzyn-Skrzydlewska
I miejsce – A. Chrzanowska
II miejsce - A. Malinowska
IV miejsce - J. Zielińska
25. Turniej recytatorski „Wiersze o Polsce i Polakach” – eliminacje szkolne 24.01.2008 M. Bielecka
M. Brzezińska
A. Skura
I miejsce – J. Chwalewski
II miejsce - K. Matusiak
26. Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego – etap rejonowy 25.01.2008 U. Węgrzyn-Skrzydlewska Hanna Łoboda zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego
27. Turniej recytatorski „Wiersze o Polsce i Polakach” – etap powiatowy 30.01.2008 A. Jaworska
M. Brzezińska
A. Skura
I miejsce – J. Chwalewski
28. Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego – etap rejonowy 02.02.2008 B. Kamińska Natalia Grzanka i Karolina Wiśniewska- zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego
29. Wojewódzki Konkurs Informatyczny Inform@x- etap rejonowy 04.02.2008 G. Rosiak Do etapu wojewódzkiego zakwalifikował się: Michał Jarzyna
30. Powiatowy Konkurs Biologiczno-Geograficzny „My i Las” - finał 05.02.2008 E. Widz
M. Grzegorzewska
Indywidualnie I miejsce – Sz. Grzegorzewski,
II miejsce – drużynowo Gimnazjum nr 3
31. Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” – etap rejonowy 13.02.2008 J. Marczuk I miejsce w powiecie:
M. Jończyk i M. Zakrzewska za prezentację o dworze Kapituły Krakowskiej
32. Wojewódzki Konkurs Informatyczny Inform@x- etap wojewódzki 05.03.2008 G. Rosiak Michał Jarzyna - finalista etapu wojewódzkiego
33. Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego – etap wojewódzki 01.03.2008 U. Węgrzyn-Skrzydlewska Hanna Łoboda - finalistka
34. Konkurs plastyczny „112 w trudnej sprawie – nie używaj przy zabawie” 11.03.2008 B. Debich W etapie powiatowym:
M. Kapitułka, A. Kozłowska
35. V Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego – I etap 12.03.2008 I. Paszkiewicz
E. Włodarczyk
T. Madaliński
 II miejsce drużynowo
36. Wojewódzki Konkurs Historyczny – etap wojewódzki 13.03.2008 U. Dzwonnik
B. Grzesiak
Finaliści: E. Grzanka, M. Michalak
37. Konkurs pod hasłem: „W Polsce bije serce świata (N. Davies), a czy Twoje serce bije dla Polski” 26.03.2008 W. Widz A. Gruchot, K. Kosterna  i J. Błoch – I miejsce w województwie za widowisko artystyczne przygotowane na uroczystość nadania szkole medalu Pro Memoria
38. Powiatowy Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy 17.03.2008 I. Sokół,
B. Hańczewska
Z. Tuzikiewicz
III miejsce – M. Krzewicki
39. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur” 27.03.2008 I. Sokół
I. Ruszer
J. Jarmakowska
Uczniowie wyróżnieni:
Klasy I: A. Rucińska, P. Tyran, M. Ślusarz,
P. Dziatkiewicz
Klasy II: K. Dembowska, M. Dubiel, M. Michalak,
N. Morawska, K. Pokładek
Klasy III: M. Jarzyna, J. Błoch
40. Ogólnopolski Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” - etap wojewódzki 28.03.2008 J. Marczuk II miejsce w województwie:
M. Jończyk i M. Zakrzewska za prezentację o dworze Kapituły Krakowskiej
41. Matmamistrz 2008 01.04.2008 A. Góral-Owczarczyk
I. Sokół
A. Kapuścińska
J. Jarmakowska
klasy III: M. Jarzyna, A. Dziedzic, A. Matysik,
A. Gruchot
klasy II: K. Dembowska, K. Kołodziej,
J. Szymańska
klasy I: E. Nowak, P. Tyran, A. Rucińska
42. V Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego - finał 02.04.2008 I. Paszkiewicz
E. Włodarczyk
T. Madaliński
II miejsce drużynowo:
A. Wojtczak, B. Długosz, M. Jarzyna
43. I Powiatowy Konkurs Ornitologiczny „Ptaki Pabianic i okolic” 03.04.2008 M. Grzegorzewska
L. Pietraszek
I miejsce drużynowo:
M. Kozłowski, P. Zieliński, D. Kędzierski
44. Powiatowy Konkurs „Rok 2007 –Rokiem S. Wyspiańskiego” 03.04.2008 M. Brzezińska
L. Olejnik
B. Debich
II miejsce - A. Kozłowska
III miejsce - R. Michaś
45. Ogólnopolski Konkurs Matematyczny „Panda 2008” 04.04.2008 E. Dąbek
J. Jarmakowska
Klasy I:
M. Ślusarz – VI miejsce
A. Rucińska – IX miejsce
P. Tyran - IX miejsce
Klasy III:
M. Jarzyna – VIII miejsce
46. Zawody Trójboju Obronnego 07.04.2008 T. Madaliński Chłopcy:
I miejsce - J. Łukasik
II miejsce - K. Gara
Dziewczęta:
I miejsce - M. Banaszczyk
47. Turniej Turystyczno--Krajoznawczy PTTK 07.04.2008 E. Widz VIII miejsce w regionie:
M. Włodarczyk, H. Łoboda, B. Konicki
48. Mitologiada - Dobroń 2008 28.04.2008 E. Zawada IV miejsce:
M. Jarzyna, A. Dziedzic, M. Frankiewicz
49. VII Powiatowy Konkurs Fizyczny „Z mechaniką na TY” 07.05.2008 B. Szczecińska III miejsce – M. Krzewicki
50. III Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Klas I „Liczby rządzą światem” – etap powiatowy 08.05.2008   I miejsce indywidualnie:
A. Rucińska
I miejsce zespołowo:
Gimnazjum nr 3 w Pabianicach
51. Konkurs powiatowy –VII Gimnazjada Europejska 09.05.2008 A. Pasiński II miejsce:
K. Kot, M. Gutowski, J. Zajączkowski
III miejsce:
R. Bomba, M. Brzozowski, K. Gawroński
52. IX Powiatowy Konkurs Matematyczny 13.05.2008 J. Jarmakowska I miejsce indywidualnie w klasach III –M. Jarzyna
53. IV Powiatowy Konkurs Ortograficzny „Weź byka za rogi” 16.05.2008 A. Jaworska
U. Węgrzyn-Skrzydlewska
drużyny Gimnazjum nr 3 -
II miejsce i III miejsce
54. Wojewódzki konkurs Plastyczny „50 lat Ruchu Honorowych Dawców Krwi” PCK maj 2008 r. L. Pietraszek
B. Debich
Nagrodzone prace: K. Opałka, K. Zajączkowska
55. Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” maj 2008 r. L. Pietraszek Nagrodzone prace: K. Gara, A. Oś
56. Powiatowy konkurs „Potrafisz  ratować” 21.05.2008 L. Pietraszek
R. Zapart
V miejsce – M. Gwiazdowska, A. Woźniak, M. Cieślak
57. I Konkurs Ekologiczno-Chemiczny 05.06.2008 M. Grzegorzewska III miejsce:
N. Karolczak, R. Bomba, M. Jarzyna
58. Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Człowiek w ruchu” 07.06.2008 B. Debich II miejsce w kategorii 16 lat i więcej: A. Kowalczyk

Zawody sportowe - rok szkolny 2007/2008
Lp. nazwa zawodów sportowych data opiekun wyniki
1 Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych 10.10.2007 A. Stępińska
D. Gwiazdowska
I miejsce - dziewczęta
IV miejsce - chłopcy
2 Mistrzostwa Rejonu w Sztafetowych Biegach Przełajowych w Poddębicach 19.10.2007 D. Gwiazdowska
A. Dobroszek
III miejsce - sztafeta
3 Powiatowe Mistrzostwa w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców w Konstantynowie Łódzkim 23.10.2007 D. Gwiazdowska
J. Weseli
II miejsce chłopcy
III miejsce dziewczęta
4 Międzyszkolne Rozgrywki w Tenisa Stołowego Dziewcząt 25.10.2007 D. Gwiazdowska II miejsce:
K. Kaleta, M. Pawlak, D. Sobczak
i awans do mistrzostw powiatowych
5 Międzyszkolne Rozgrywki w Tenisa Stołowego Chłopców 25.10.2007 D. Gwiazdowska II miejsce - D. Czarnecki,
K. Sukiennik, M. Parada
i awans do mistrzostw powiatowych
6 Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Dziewcząt 05.11.2007 D. Gwiazdowska III miejsce w powiecie:
K. Kaleta, M. Pawlak, D. Sobczak
7 Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym Chłopców 06.11.2007 D. Gwiazdowska III miejsce w powiecie:
M. Sukiennik, D. Czarnecki, M. Parada
8 Rejonowe Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych w Pływaniu (Zgierz) 08.11.2007 D. Gwiazdowska IV miejsce w rejonie
9 Unihokej – Mistrzostwa Powiatu Dziewcząt 26.11.2007 D. Małolepszy II miejsce zespołowo
10 Miejskie rozgrywki w piłkę koszykową chłopców 17.12.2007
19.12.2007
T. Zawada I miejsce drużynowo
11 Miejskie rozgrywki w piłkę koszykową dziewcząt 18.12.2007
20.12.2007
D. Małolepszy I miejsce drużynowo
12 Mistrzostwa Pabianic w Siatkówce Dziewcząt 21.01.2008 D. Gryga I miejsce drużynowo
13 Mistrzostwa Pabianic w Siatkówce Chłopców 24.01.2008  25.01.2008 D. Gryga I miejsce drużynowo
14 Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Koszykową Dziewcząt 25.01.2008 D. Małolepszy I miejsce drużynowo
15 Mistrzostwa Powiatu w Piłkę Koszykową Chłopców 28.01.2008
30.01.2008
T. Zawada I miejsce drużynowo
16 Rejonowe Mistrzostwa
w koszykówce dziewcząt
06.02.2008 D. Małolepszy I miejsce drużynowo
17 Rejonowe Mistrzostwa
w koszykówce chłopców
06.02.2008 T. Zawada I miejsce drużynowo
18 Półfinał Wojewódzki
w koszykówce dziewcząt
27.02.2008 D. Małolepszy I miejsce drużynowo
19 Półfinał Wojewódzki w koszykówce chłopców 4.03.2008 r. T. Zawada V miejsce drużynowo
20 Powiatowe Mistrzostwa
w siatkówce chłopców
05.03.2008 D. Gryga III miejsce drużynowo
21 Turniej siatkówki dziewcząt o puchar Prezydenta Pabianic 11.03.2008 D. Gryga I miejsce drużynowo
22 Powiatowe Mistrzostwa
w siatkówce dziewcząt
14.03.2008 D. Gryga II miejsce drużynowo
23 Mistrzostwa Pabianic w piłkę ręczną chłopców 27.03.2008 A. Dobroszek I miejsce drużynowo
24 Finał Wojewódzki w koszykówce dziewcząt 27.03.2008 D. Małolepszy III miejsce drużynowo
25 Powiatowe Mistrzostwa
w Piłkę Ręczną Chłopców
02.04.2008 A. Dobroszek I  miejsce drużynowo
26 Turniej Piłki Nożnej Chłopców z okazji obchodów Dni Jana Pawła II 03.04.2008 D. Małolepszy  II  miejsce drużynowo
27 Powiatowe Mistrzostwa w Piłkę Ręczną Dziewcząt 05.04.2008 D. Małolepszy I  miejsce drużynowo
28 Rejonowe Mistrzostwa w Piłkę Ręczną Dziewcząt 11.04.2008 D. Małolepszy II  miejsce drużynowo
29 Rejonowe Mistrzostwa w Piłkę Ręczną Chłopców 14.04.2008 A. Dobroszek II  miejsce drużynowo
30 Mistrzostwa Pabianic w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Gimnazjalnych 28.04.2008  29.04.2008  30.04.2008 A. Dobroszek I  miejsce drużynowo
31 Mistrzostwa Pabianic w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Gimnazjalnych 08.05. 2008 D. Małolepszy I miejsce drużynowo
32 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Chłopców 12.05. 2008
14.05. 2008
D. Małolepszy
A. Dobroszek
E. Milczarek
I miejsce drużynowo
33 Mistrzostwa Pabianic i Powiatu w Lidze Lekkoatletycznej „Gimnazjada” Dziewcząt i Chłopców 15.05. 2008 J. Weseli
E. Milczarek
A. Dobroszek
I miejsce drużynowo dziewczęta 
IV miejsce drużynowo chłopcy
34 Mistrzostwa Rejonu w Piłce Nożnej Chłopców 21.05. 2008 A. Dobroszek I miejsce drużynowo
35 Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej Dziewcząt 28.05. 2008 D. Małolepszy I miejsce drużynowo
36 Indywidualne Mistrzostwa w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców z okazji XXX Dni Pabianic 06.06. 2008 J. Weseli 
D. Gwiazdowska
Styl dowolny: Syrewicz Iga   - I miejsce
Styl klasyczny: Duczyńska Ewa  - III miejsce
Styl grzbietowy: Lichnowska Joanna - I miejsce
                    Adamkiewicz Karolina - II miejsce
Styl motylkowy: Michalska Natalia  - I miejsce
                     Morawska Natalia  -  II miejsce
Styl dowolny: Rzeźniczak Damian -  II miejsce
Styl klasyczny: Pawlak Olek  -  I miejsce
                    Weseli Jacek  -  II miejsce
Styl grzbietowy: Winczewski Jędrzej - I miejsce
                     Walaszczyk Artur  -  II miejsce
Styl motylkowy: Weseli Jacek  - II miejsce
               Grzegorzewski Szymon -  I miejsce
37 Mistrzostwa Gimnazjów w Siatkówce Drużyn Mieszanych 06.06.2008 D. Gryga III miejsce drużynowo
38 Mistrzostwa Rejonu w piłce nożnej dziewcząt 12.06.2008 D. Małolepszy III miejsce drużynowo
39 I Bieg Uliczny 17.06.2008 D. Gwiazdowska
E. Milczarek
J. Weseli
D. Gryga
A. Dobroszek
D. Małolepszy
II miejsce drużynowo
Indywidualnie:
III miejsce  - I. Syrewicz
II miejsce   - M. Banaszczyk
I miejsce    - M.  Olejnik

Konkursy - rok szkolny 2006/2007
Lp. nazwa konkursu data opiekun wyniki
1. Wojewódzki Konkurs Historyczny (Etap rejonowy) 17.02.2007 B. Grzesiak Dawid Zakrzewski  zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego
2. Wojewódzki Konkurs Chemiczny-etap rejonowy 15.02.2007   Wiktor Krawczyk zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego
3. Konkurs Powiatowy „Co każdy gimnazjalista o dworze Kapituły Krakowskiej wiedzieć powinien?” 14.03.2007   I miejsce drużyny– prezentacja multimedialna i gadżet
4. Polsko-ukraiński konkurs fizyczny „Lwiątko” 23.03.2007   Jakub Gronowski - wyróżnienie
5. Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego 14.03.2007   I miejsce: P. Wawrzyńska
6. Ogólnopolski konkurs plastyczny „Kiedy dzwonię po straż pożarną?” – etap rejonowy 15.03.2007 B. Debich Do kolejnego etapu zakwalifikowały się: Anna Kociołek,
Anna Owczarczyk
7. Powiatowy konkurs fotograficzny „Światło wieczorową porą” 10.03.2007   I miejsce-Marcin Szynk (III D)
wyróżnienie-Anna Owczarczyk
8. Wojewódzki Konkurs Historyczny
- etap wojewódzki
15.03.2007   finalista - Dawid Zakrzewski
9. Wojewódzki Konkurs Chemiczny
- etap wojewódzki
22.03.2007   finalista - Wiktor Krawczyk
10. Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Krajoznawczy „Poznajemy Ojcowiznę” marzec 2007   I miejsce w województwie:
Marcin Rosiński, Jacek Tołoczko
11. Konkurs powiatowy Gimnazjada Europejska 18.05.2007   I miejsce – drużyna Gimnazjum nr 3 w składzie:
Marcin Szynk, Dawid Zakrzewski, Maciej Kocik
12. Mitologiada 2007 Kwiecień 2007   IV miejsce
13. Wojewódzki Konkurs Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Maj 2007   VII miejsce
14. Powiatowy konkurs geograficzny 13.06.2007   IV miejsce: W. Bielecki, M. Dorada, M. Dubiel
15. Powiatowy konkurs matematyczny 17.06.2007   w klasach I:
II miejsce – K. Dembowska,
III miejsce – M. Dubiel