Z całą pewnością nie można kłócić się ze znanym wszystkim powiedzeniem głoszącym, że najlepszym zwyczajem jest nie pożyczać pieniędzy w ogóle, ale świat ma jak to zwykle bywa do dodania swoje trzy grosze i właściwie niemożliwe jest dziś spotkać kogokolwiek, kto nie spotkałby w ciągu swojego życia zakłóceń związanych z finansową płynnością.
Niezależnie od tego czy te „zakłócenia” dotyczyły budżetu domowego czy budżetu firmowego, to przykładowym rozwiązaniem , które pozwoli nam na poradzenie sobie z kryzysem jest bez wątpienia pożyczenie brakujących pieniędzy. Bardzo dobrym rozwiązaniem byłoby zapewne pożyczenie niezbędnej kwoty od znajomych oraz rodziny, którzy to nie żądaliby w zamian odsetek od kredytu, jednak bywa, że nie znamy nikogo dysponującego środkami finansowymi lub po prostu nie chcemy prosić się o kasę (niestety pożyczanie pieniędzy od rodziny posiada własne słabości). W takim wypadku z poradą przychodzą wam zazwyczaj banki albo instytucje pozabankowe, jakie za należytą opłatą (oprocentowanie) dadzą wam niezbędne środki pieniężne.
Zdobycie kredytu w banku, chociaż z reguły jest dużo tańsze aniżeli get-money.pl – szybka pożyczka pozabankowa, oczekuje od nas jednakże posiadania dość znacznej zdolności kredytowej i bardzo dobrej historii dotyczącej spłaty wcześniejszych zobowiązań. Jeżeli nie mamy tychże cech to w praktyce będziemy mogli właściwie zapomnieć o kredycie w tradycyjnym banku, który pobiera co prawda niższe oprocentowanie, niemniej jednak nie lubi ryzykować. Całkiem inaczej sprawy wyglądają w przypadku firm pożyczkowych, dla których stopień podejmowane z ich strony ryzyka jest dużo wyższy aniżeli w wypadku tradycyjnego banku, co wiąże się jednakże z wyższymi odsetkami które przyjdzie wam zapłacić za usługę udzielenia pożyczki. Nie ulega wątpliwości, iż nic nie ma za darmo oraz im większy stopień ryzyka ponosi dany pożyczkodawca tym oczekuje on za to większego wynagrodzenia. Należy mieć na uwadze fakt, iż część wierzycieli w ogóle nie będzie umiała spłacić własnego zobowiązania i to z tym właśnie ryzykiem musi się liczyć instytucja finansowa decydująca się na pożyczenie nam pieniędzy. Dzieje się jednakże i tak, iż w poniektórych firmach zajmujących się pożyczkami, zwłaszcza tych z większym kapitałem oraz dłuższym stażem na rynku, będziemy mogli wziąć pożyczkę bez żadnych dodatkowych kosztów ze względu na promowanie firmy. Istnieją pewne dopuszczalne kwoty a także zazwyczaj należy tego typu zobowiązanie uregulować w stosunkowo krótkim czasie (zwykle nie dłużej niż w ciągu 60 dni), niemniej jednak za to nie jesteśmy zmuszeni oddawać ani grosza więcej niż to co pożyczyliśmy.
Spółki pożyczkowe też zwracają uwagę na zdolność kredytową osoby, która chce u nich skredytować własne potrzeby, jednakże w tym przypadku mamy możliwość sobie pozwolić na nieco słabszą przeszłość kredytową oraz nieco gorsze dochody. Ceną za pobłażliwe podejście do nas jest całkowity koszt jaki poniesiemy przy spłacania naszego zobowiązania, jaki niewątpliwie przewyższy 10 procent w skali roku, a w bardzo wielu przypadkach dosięgnie też kilkudziesięciu % rocznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *