Koniec wycieczki i początek nauki to w naszych rodzinach staranne zabiegi do szkoły. Rodzice razem z dziećmi idą na kupowanie, ażeby wyposażyć własne maluchy we różne potrzebne przyrządy powiązane ze szkołą. To właśnie w tym momencie zaczyna się największe zlecenie na materiały piśmiennicze. W szczególności istotne bywa to w pierwszych klasach, gdzie najmłodsi uczniowie przykładają wielką uwagę do stanu ich przyborów szkolnych. W następnych latach bardziej ocenia się inność a także komfort niż przywiązanie do wyglądu, czy posiadanie dużej kolekcji ozdóbek. Dlatego także w bardzo wielu centrach handlowych organizowane są wszelakiego rodzaju akcje promujące połączone z powrotem z wycieczki do szkoły. rodzice w jednym miejscu potrafią zaopatrzyć się we wszelkie wypisane do szkoły rzeczy. Istotną pozycją wydaje się wykupienie właściwych zeszytów. W ów przypadku bardzo wielką funkcję odgrywa instytucja szkolna a także nauczyciele. Dobrze jest, w momencie gdy instytucją jaką jest szkoła podaje wskazówki z zapasem czasowym swoim podopiecznym o tym jakiego typu bruliony będą niezastąpione do konkretnych przedmiotów. W wyniku tego jest możliwość odpowiednio wcześniej uzupełnić sobie szkolną wyprawkę. W przeciwnym razie trzeba wyczekiwać na pierwsze lekcje oraz wytyczne, których wtedy udziela nauczyciel. Podsumowując początek nowego roku nauki to zwiększony ruch w galeriach i powiązany z tym wielki popyt na artykuły piśmiennicze. Wyśmienicie jest także, w momencie gdy szkoła wcześniej poinformuje swoich wychowanków o tym co na pewno będzie potrzebne w kolejnym roku szkolnym. Dzięki temu można, używając eventy promocyjne, skompletować wyprawkę szkolną wystarczająco wcześnie.