Uszczelniacz do chłodnicy uszczelnienia.pl wykorzystywany jest w wypadku powstawania wszelakiego rodzaju małych nieprawidłowości w układzie chłodniczym samochodu. Jeśli awarie w przewodach nie są za duże to możliwe jest użycie właśnie takiego urządzenia jak uszczelniacz chłodnicowy. Środek ten zawiera niewielkich wielkości cząsteczki aluminium, których misją jest załatanie dziur w układzie chłodniczym pojazdu, wręcz tych mikroskopijnych rozmiarów.

 

Prócz tego środek ten w żaden najmniejszy sposób nie posiada wpływu ani na funkcjonowanie samego układu, ani na funkcjonowanie chłodnicy. Używa się go w miarę łatwo. Wsypuje się zwyczajnie specjalny preparat do chłodnicy, co można zrobić własnymi siłami, niemniej jednak z zachowaniem wszelkich podstaw ostrożności. Preparat rozejdzie się po chłodnicy w mniej więcej piętnaście minut. Po upłynięciu tego czasu można ponownie uruchomić pojazd. W samochodach osobowych obok uszczelniacza do chłodnicy znajduje się także element tzw. uszczelniacz wału korbowego. Uszczelniacz wału korbowego wnikliwie uszczelnia połączenie wału korbowego wraz z blokiem silnika auta. Wystąpienie wszelakiego stylu awarii tego typu uszczelniacza częstokroć sprawia problemy tj. wyciekanie oleju z silnika samochodu.

 

Natomiast wymiana tego detalu jest kwestią dość skomplikowaną, zatem najlepiej jest to zlecić zaufanemu mechanikowi samochodowemu. Aby wymienić na nowy ten detal trzeba zdemontować w aucie cały silnik. Dopiero wtedy istnieje do niego dojście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *