Polacy bardzo chętnie wyjeżdżają do zagranicznych stolic, między innymi robią sobie tak zwany city break. To krótki wypad połączony z bardzo intensywnym zwiedzaniem, podczas którego bierze się zwykle maksymalnie dwa lub trzy noclegi. Tyle czasu wystarczy, aby pobieżnie poznać Berlin czy Pragę. Ale przecież city break można urządzić sobie również w obrębie Polski. To dobry pomysł między innymi na zaznajomienie się z naszą piękną stolicą

Warszawa na weekend, czyli city break w naszej stolicy

Do Warszawy bardzo chętnie przyjeżdża wielu turystów z Europy, którzy są zachęcani między innymi tanimi połączeniami lotniczymi do portu lotniczego w Modlinie. Może zatem warto spojrzeć na Warszawę trochę bardziej przychylnym okiem i spędzić najbliższy dłuższy weekend właśnie tutaj? Znalezienie świetnego hotelu nie będzie problemem. Korzystając z wyszukiwarki Best Western można między innymi zabukować nocleg, który spełni wyśrubowane standardy i oczekiwania. Pod linkiem Best Western Poleczki można sprawdzić właśnie tę ofertę. Warszawa na weekend z pewnością da mnóstwo frajdy. Zwyczajnie może braknąć czasu na odwiedzenie wszystkich najważniejszych punktów w stolicy. A zdecydowanie jest tutaj co oglądać. Można wybrać się na przykład do Muzeum Powstania Warszawskiego, do Centrum Nauki Kopernik czy do parku Łazienkowskiego. Miłośnicy pysznego jedzenia mogą wybrać się do hali Koszyki, która jest prawdziwym epicentrum restauracji i barów w Warszawie. Będąc w stolicy trudno też nie zrobić większych zakupów. To właśnie tutaj są zlokalizowane ogromne galerie handlowe, które przyciągają świetnymi butikami. Niektóre z nich można spotkać tylko tutaj.

Dla kogo weekend w Warszawie

Komu spodoba się weekend w Warszawie? Z pewnością zadowoleni będą wszyscy, którzy lubią zwiedzać przestrzeń miejską tętniącą życiem. Taka jest przecież współczesna Warszawa. Weekend w tym mieście z pewnością będzie aktywny, bo Warszawa to stosunkowo duża i rozległa stolica. Warto zatem zaopatrzyć się w naprawdę wygodne buty i kupić sobie przewodnik po Warszawie, dzięki któremu uda się odwiedzić wszystkie must see. W Warszawie takich punktów jest naprawdę sporo. Kto do Warszawy przyjeżdża tylko na weekend, musi nastawić się na naprawdę bardzo aktywne zwiedzanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *