Choć wydaje się nam, iż nie mamy styczności z prawem (prywatnie jako jednostki) to jednakże przeważnie może okazać się, że jest zupełnie na odwrót. Oto lista najczęściej spotykanych przypadków, w których możemy nieoczekiwanie domagać się pomocy prawnej:

1. dział spadku, spadek, podział majątku
Najczęściej spotykanym przypadkiem pójścia do instytucji Sądu osoby cywilnej, jaka nigdy nie spotkała się z instytucjami prawnymi, są zapewnienia spadkowe, jakie powinno się oddać w wypadku starań o spadek lub jeśli zostaje się wezwanym by złożyć zeznania jako świadek. W sytuacji, kiedy toczy się spór o podzielenie majątku, kategorycznie przyda się wam adwokat poznań. A przy tym, jeśli ustanowimy go pełnomocnikiem w tej sprawie, wypełni za nas wszystkie wymagane pisma a także będzie przedstawiał nasze interesy przed sądem.

2. próba dochodzenia odszkodowania przed sądem
Doświadczony prawnik może wam się przydać także w normalnej, życiowej sytuacji, w której to albo przydarzył się nam wypadek drogowy, albo też poślizgnęliśmy się na schodach albo jeśli sąsiad zalał wam pokój a towarzystwo ubezpieczeniowe nie chce wypłacić nam funduszy w zakresie odszkodowania.

3. przygotowywanie aktu notarialnego
Nie każda sytuacja powinna się jednak zakończyć w sądzie. Kancelaria adwokacka to również miejsce, w jakim jest możliwość w obecności doświadczonego notariusza wykonać akt notarialny – czy to będzie testament, czy może przepisanie lokalu na własne dzieci. Jak się zatem okazuje na tych paru zwykłych sytuacjach, wcale nie tak rzadko w codziennym, cywilnym życiu możemy mieć do czynienia z prawem. Należy w takim przypadku posiadać kogoś, kto będzie szybko przedstawiał nasze interesy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *